סוזה מפרגן: "אי אפשר לחיות בלי ערן זהבי"

צפו באקס מכבי ת"א בביקור בהיכל: "מתפלל שהם יצליחו באירופה"

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  11.06.19 - 19:45

תגיות: פאולו סוזה

תחילת כתבה

פאולו סוזה הוא אחת הדמויות שהכי זכורות לטובה במכבי תל אביב. המאמן הפורטוגלי, שזכה עם הצהובים באליפות בעונת 2013/14, הגיע לביקור קיץ קצר בישראל והתארח בהיכל במהלך חצי גמר הפיינל פור בין מכבי תל אביב להפועל אילת.

"אין עליי לחץ ואני נהנה מהחיים כרגע עם החברים שלי וממדינת ישראל", אמר לערוץ הספורט סוזה שמאמן כיום את בורדו הצרפתית וסיפר על ההצלחה של ערן זהבי: "אני מרגיש שאי אפשר לחיות בלי ערן זהבי. הדרך בה הוא מביע את הרגשות שלו מראה עד כמה הוא אוהב את המדינה שלו. זה מיוחד מאוד עבור שחקן כמוהו".

"הוא השחקן המשפיע ביותר בגוואנגז'ו וכבר שנה שניה ברציפות שהוא בולט בטבלת הכובשים, כך שזה מיוחד", הוסיף סוזה על חניכו לשעבר וסיפר על החוויה האישית שלו במזרח הרחוק כמאמן טיאנג'ין: "לאמן בסין זו חוויה שונה עבורי עם אווירה שונה. הצלחנו להוביל את הקבוצה, בפעם הראשונה בהיסטוריה שלה, לליגת האלופות של אסיה. הרמה משתנה הרבה".

סוזה פירגן גם לעונה הנפלאה של מכבי תל אביב: "הייתה להם שנה פנטסטית. זה לא פשוט אחרי העזיבה של ג'ורדי, אבל אני חושב שברק (יצחקי) אדם מדהים ויכול לעזור למערכת ליצור יציבות ולהשיג הצלחות לא רק בישראל, אלא גם באירופה. מיץ' גולדהאר משקיע הרבה כספים ובמיוחד במכבי תל אביב, מדינה כמו ישראל צריכה אנשים כאלה כדי לצמוח ולהשתפר ברמות הגבוהות ואני מתפלל עבור זה. בכלל, כל הכדורגל הישראל יכול להתקדם בזכות זה".

"בשנתיים הקרובות אאמן את בורדו", הוא סיכם מבחינה אישית. "מקווה שאהנה ממה שאעשה ושבעונה הקרובה אבנה בסיס כדי שנתחרה ברמות הגבוהות".