ליגה צרפתית: אמבפה מלך השערים, ראיקוביץ' ספג הכי מעט

המבקיעים, המבשלים והשוער הכי טוב. המצטיינים והשיאנים בליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.20 - 19:00
תחילת כתבה

אז עכשיו זה סופי: אחרי הליגה ההולנדית, גם בצרפת עונת 2019/20 לא תתחדש בעקבות החלטת הממשלה. אחרי שפ.ס.ז' הוכתרה היום (חמישי) לאלופה, זה הזמן לבדוק מי היו השחקנים המצטיינים העונה בליג 1.

הקבוצה שכבשה הכי הרבה העונה היא האלופה פ.ס.ז', עם 75 שערי זכות, 31 יותר ממונאקו שמדורגת אחריה עם 44 שערי זכות וממוקמת תשיעית בטבלה. אחריהן, המדורגת שביעית ליון כבשה 42 שערים העונה. מנגד, ריימס של פרדראג ראיקוביץ' (שאליו נגיע בהמשך) ספגה העונה הכי מעט - 21. אחריהן, פאריס וראן ספגו 24 כל אחת וליון ליל עם 27 שערי חובה כל אחת.

אגב, טיאגו סילבה ומארקו וראטי זכו באליפות שביעית שלהם בליגה הצרפתית (כולן במדי פ.ס.ז') והפכו לשיאני הליגה יחד עם עוד חמישה שחקנים: ז'אן מישל לארקה, הרבה רבלי (סנט אטיין), גרגורי קופה, ז'וניניו וסידני גובו (ליון).

את טבלת הכובשים חולקים שני שחקנים: קיליאן אמבפה מפ.ס.ז' ו-וויסאם בן-ידר ממונאקו עם 18 שערים כל אחד, כאשר בעוד החלוץ מהנסיכות נזקק ל-26 משחקים כדי להגיע לכמות הזו, כוכב האלופה נדרש ל-20 בלבד (657 דקות פחות). אחריהם מדורג מוסא דמבלה מליון שמצא העונה את הרשת 16 שערים, וניימאר, שאומנם שותף רק ב-15 משחקים, כבש 13 שערים כמו ויקטור אוסימן מליל, שהיה צריך 27 הופעות כדי להגיע לאותה כמות.

גם את טבלת המבשלים מוליך באופן לא מפתיע שחקן מפ.ס.ז'. אנחל די מריה בישל העונה 14 שערים, כפול מאיסלם סלימאני ממונאקו ומיאן קור מברסט שחולקים יחד את המקום השני עם 7 בישולים כל אחד. אחריהם, ניימאר, ז'ונתן איקונה (ליל), פייר לס-מלו (ניס) וטיאגו מנדס (ליון) יחד במקום השלישי עם 6 כל אחד.

בגזרת השוערים, את הטבלה מוליך שוער שמוכר היטב לאוהדי הכדורגל הישראלי - פרדראג ראיקוביץ' מריימס. אקס מכבי תל אביב שמר העונה על 12 רשתות נקיות ב-27 משחקים, וספג 18 שערים בלבד, כלומר שער חובה כל 135 דקות. לשם השוואה, קיילור נבאס מפ.ס.ז' ספג העונה גם הוא 18 שערים, אך ב-21 הופעות ולמעשה הוציא כדור מהרשת כל 105 דקות ורשם 11 משחקים ללא ספיגה. במקום השני מדורג אדואר מנדי, שאותו הסרבי החליף בריימס, וספג העונה 19 שערים ב-24 משחקים (כל 114 דקות) ושמר על 9 שערים נקיים.

בפינה הפחות מחמיאה, חברו של ראיקוביץ' בריימס, אלכסיס רומאו הוליך את הליגה עם 7 כרטיסים צהובים, וספג פעמיים צהוב שני. סטיבן מוריירה  מטולוז ספג שלושה צהובים ושני אדומים ישירים וחמזה מנדיל (דיז'ון) ובובקאר קמארה (מארסיי) סיימו את העונה עם 7 צהובים ואדום ישיר כל אחד.