רשמית: סן ז'רמן הוכתרה לאלופת הליגה הצרפתית

אחרי ההודעה של ראש הממשלה, מנהלת הליגה הכריזה סופית על סיום עונת 19/20 בשל משבר הקורונה. תואר תשיעי לפריזאים. מארסיי וראן ישחקו באלופות, אמיין וטולוז ירדו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.20 - 18:25
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי: פאריס סן ז'רמן היא אלופת צרפת ל-2019/20. אחרי שהממשלה החליטה השבוע שהעונה לא תחודש, מנהלת הליגה הצרפתית הודיעה היום (חמישי) סופית על המיקומים הסופיים בטבלת ליג 1. המשמעות: אליפות שלישית ברציפות לקבוצה מבירת צרפת, ותשיעית בסך הכל.

החלוקה נקבעה לפי ממוצע הנקודות למשחק וקבוצתו של תומאס טוכל, שהוליכה את הליגה עם 68 נקודות ב-27 מחזורים (2.52 בממוצע), מעל מארסיי שסיימה במקום השני עם 56 נקודות ב-28 משחקים (2 בממוצע). כתוצאה מכך, פ.ס.ז', מארסיי וראן (בפעם הראשונה בתולדותיה) קיבלו את הכרטיסים לליגת האלופות בעונה הבאה, וליל, ריימס של פרדראג ראיקוביץ' וניס ישחקו בליגה האירופית.

הבעלים של פ.ס.ז', נאסר אל חאליפי, אמר: "אנחנו מקדישים את התואר לכל צוותי בתי החולים ולגיבורי היומיום האחרים. המחויבות שלהם במשך שבועות רבים מעוררת התפעלות".

בנוסף, התקבלה החלטה גם לגבי העולות והיורדות. אמיין וטולוז שסיימו בשני המקומות האחרונים בליגה הבכירה יירדו לליגת המשנה, והן יפנו את מקומן ללוריין ולאנס שסיימו בשני המקומות הראשונים בליג 2.

כמו כן, בצרפת מדווחים כי למרות שהליגה נעצרה יש סיכוי כי שני גמרי הגביע יתקיימו באוגוסט. וכך לפ.ס.ז' תהיה הזדמנות לזכות בטראבל כשתפגוש את סט אטיין בגביע הצרפתי ואת ליון בגביע הליגה.

כזכור, צרפת היא המדינה השנייה שבה הממשלה הודיעה ש-2019/20 לא תחודש בעקבות מגיפת הקורונה. הראשונה שעשאתה זאת הייתה הולנד, אך עם זאת, בשונה מהצרפתים, בארץ השפלה העונה בוטלה לחלוטין, כך שאייאקס לא הוכתרה לאלופה ולא נקבעו עולות ויורדות.

מיקום סופי:
1. פ.ס.ז'
2. מארסיי
3. ראן
4. ליל
5. ניס
6. ריימס
7. ליון
8. מונפלייה
9. מונאקו
10. שטרסבורג
11. אנז'ה
12. בורדו
13. נאנט
14. ברסט
15. מץ
16. דיז'ון
17. סנט אטיין
18. נים
----------
19. אמיין
20. טולוז