"תומכים בניימאר": פ.ס.ז' נגד הגזענות

מגן מארסיי לכוכב האלופה: "קוף מלוכלך". צפו במהומת הענק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.20 - 19:40
תחילת כתבה

הרבה מאד זמן לא קרה שמארסיי ניצחה בפארק דה פראנס, אבל לערב כזה היא בוודאות לא קיוותה. הקבוצה מדרום צרפת השיגה 0:1 היסטורי על פ.ס.ז', אך מה שבעיקר יזכרו מההתמודדות זה את תוספת הזמן ואת המהומה הענקית, בסיומה הורחקו לא פחות מחמישה שחקנים.

למעשה, נשלפו במשחק בסך הכל במשחק 17 כרטיסים - שיא למאה ה-21 בצרפת. אחד השחקנים שהיו במוקד היה ניימאר, שספג כרטיס אדום אחרי ההתערבות של מערכת ה-VAR על סטירה לראשו של אלבארו גונסאלס. הברזילאי טען בפני השופט כי הבלם של האורחת השתמש כלפיו בהערות גזעניות. מדיווח בתקשורת המקומית עולה כי גונסאלס הטיח בפרצופו של הכוכב את המונח "קוף מלוכלך".

כשהתפנה להיכנס לרשתות החברתיות, ניימאר צייץ בעמוד הטוויטר שלו את התגובה הבאה: "החרטה היחידה שלי היא שלא הכיתי את פרצופו של האידיוט הזה". בראיון נוסף שהעניק לתקשורת הוא אמר: "הכיתי אותו כי הוא גזען".

"אין מקום לגזענות", צייץ בתגובה אלבארו גונסאלס. "הייתה לי קריירה 'נקייה', שכללה הרבה חברים וקולגות בענף שהייתי איתם בקשר יום-יומי. לפעמים אתה צריך לדעת להפסיד על המגרש, אלה שלוש נקודות מדהימות. תודה משפחת מארסיי".

מאוחר יותר הגיעה תגובת התמיכה של פ.ס.ז' בכוכב: "אנחנו תומכים בניימאר אחרי שסיפר לנו שהוא היה קורבן להתגרות גזענית מצד שחקן מארסיי. המועדון מזכיר שאין מקום לגזענות בחברה, בכדורגל או בחיים שלנו וקורא לכולם למחות נגדה בכל העולם".

המנהל המקצועי של פ.ס.ז', לאונרדו, הגיע טעון לאחר המשחק: "זה היה משחק טוב, אם זה היה קרב אגרוף, היינו מנצחים", הוא אמר בבדיחות הדעת. "אני לא מבין למה שלחו לכאן שופט חסר ניסיון ולא שופט בכיר".

בנוסף, נשאל הברזילאי על עתידו של המאמן תומאס טוכל, אחרי שני הפסדי ליגה רצופים, וענה בקוצר רוח: "לדעתי זו שאלה שנשאלת בזמן הלא נכון, אחרי משחק כזה".

המאמן אנדרה וילאש בואש אמר לאחר מכן: "אני לא בטוח שזה קרה, אבל גזענות זה משהו ממש לא מקובל בכדורגל". כובש השער פלוריאן תובאן אמר בסיום: "הרבה ילדים צפו בנו הלילה, כולנו צריכים לשמש דוגמא".

אוהדי מארסיי חגגו אל תוך הלילה את הניצחון >>>