0:1 דרמטי לפאריס. עונשים כבדים לשחקנים

צפו: דרקסלר כבש בדקה ה-93 מול מץ. קורזאווה הורחק ל-6 משחקים, ניימאר ל-2

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 23:59
תחילת כתבה

בעוד פ.ס.ז' מתקשה מאוד בחזרתה לליגה הצרפתית, כאשר ניצחה היום (רביעי) בקושי, 0:1 את מץ. הריקושטים מהמשחק החם נגד מארסיי במחזור השני של הליגה הגיעו, ועוד עתידים להשפיע על האלופה. הערב תוך כדי ההתמודדות עם מץ, קיבלה הקבוצה את העונשים שהטילה הליגה הצרפתית בעקבות אירוע ההתמודדות.

ניימאר, שהורחק לאחר העימות עם אלבארו גונסאלס, נענש בהשעייה של עוד שני משחקים בפועל. כמו הברזילאי, גם ליאנדרו פארדס הושעה לשני משחקים נוספים. בנוסף, לייבין קורזאווה, שהיה המעורב הבולט ביותר בקטטה בין שני הצדדים, ספג עונש קשה של לא פחות משישה משחקים בחוץ. בצידה של מארסיי, ז'ורדן אמאבי הורחק לשלושה משחקים.

שניים שטרם הוחלט בנוגע לגזר דינם הם אנחל די מריה, שמואשם בכך שירק לעברו של גונסאלס ולמעשה מה שהצית את העימות בין שתי הקבוצות. ההחלטה לגביו תתקבל ביום רביעי. גם באשר לגונסאלס, אותו האשים ניימאר בקריאות גזעניות לעברו, טרם התקבלה ההחלטה והנושא שלו עדיין בדיונים.

באשר להתמודדות הערב, פ.ס.ז' כבר ראתה את עצמה לא מנצחת גם במחזור השלישי של העונה, לאחר שהפסידה בשני מחזורי הפתיחה. האלופה ופיינליסטית הצ'מפיונס פגשה הערב את מץ, שבעצמה הפסידה פעמיים ב-2020/21, ולאחר דרמה אדירה השיגה 0:1 יקר בדקה ה-93.

עמוק בתוך תוספת הזמן, כשהיא ב-9 שחקנים, יוליאן דראקסלר כבש לזכות האלופה וניצח את המשחק. המשימה גם ככה לא הייתה פשוטה עבור תומאס טוכל, כיוון שחוץ מהמורחקים (ניימאר, ליאנדרו פארדס ולייבין קורזאווה), גם קיליאן אמבפה, שנדבק בקורונה, לא עמד לרשות המאמן, וכמוהו גם מרקו וראטי וטילו קהרר הפצועים.

למרות כל אלה, פ.ס.ז' הייתה עדיפה והגיעה ללא מעט מצבים, אבל מאורו איקרדי ואנחל די מריה לא הצליחו למצוא את הרשת. מעבר לכך, עבדו דיאלו הורחק בצהוב שני בדקה ה-65 והאלופה נשארה ב-10 שחקנים. זה לא נגמר כאן - חואן ברנאט נפצע בצורה קשה בדקה ה-85 וטוכל נאלץ לסיים את המשחק ב-9 שחקנים, אחרי שביצע את כל החילופים עוד קודם.

אך אז הגיע רגע הגאונות של די מריה, שהשתלט על הכדור בצורה נהדרת, שלח מסירת רוחב שעשתה צרות להגנת האורחת ודראקסלר נגח מקרוב את השער הדרמטי.