ניימאר ישוב ל-11 של פ.ס.ז' מול לייפציג

תומאס טוכל יסתפק רק בניצחון: "מתייחסים למשחק כאל גמר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.20 - 20:00
תחילת כתבה

רק לפני שלושה חודשים פ.ס.ז' הייתה על גג העולם כשהצרפתים היו במרחק של 90 דקות מזכייה בליגת האלופות, אולם מאותו רגע הדברים הפסיקו לעבוד בקבוצת הכוכבים. רק לפני שלושה ימים תומאס טוכל שמט יתרון של שני שערים בליגה מול מונאקו ובשל הפתיחה המגומגמת הכוללת חמישה הפסדים מתחילת העונה, עושה רושם שעתידו של הגרמני ייקבע על פי התוצאות במשחקים הקרובים. לפריסאים מצפה מחר (שלישי) משחק של להיות או לחדול מול לייפציג כבמאזן הקבוצה שלוש נקודות בלבד לאחר שלושה מחזורים באירופה.

"אנחנו מתייחסים למשחק מול לייפציג כאל גמר", טוכל מבין את חומרת המצב, "המצב המוראלי של הסגל טוב מאוד, ההפסד למונאקו לא השפיע יותר מדי על השחקנים . אנחנו יודעים בדיוק מה לא עבד במשחק ליגה ואנחנו יודעים שהאחריות היא עלינו כי כבר חשבנו על המשחק בשלישי".

למרות הרחשים הגוברים, שאומרים כי מעמדו של טוכל כבר לא יציב הגרמני סירב להתייחס לכך וטען שאין לו שום סיבה להיות מודאג בנוגע לכך. עם זאת, פ.ס.ז' קיבלה בשורה מעודדת למדי כשקפטן הקבוצה, מרקיניוס יפתח במרכז ההגנה לאחר שנעדר במשחקים האחרונים. עם זאת, אלופת צרפת תיאלץ להמשיך להסתדר בלי הפצועים הרבים ואלה שמות - חואן ברנאט, יוליאן דראקסלר, מאורו איקרדי, טילו קרהר, פרסנל קימפמבה ואידריסה גיי. אנדר הררה ומרקו וראטי עדיין בספק.

טוכל גם התייחס לניימאר, שעשוי להיות שחקן הפתח במשחק מול הגרמנים: "אנחנו חייבים אותו, זה הכרחי שהוא ישחק. יש לו את הביטחון, את האיכות ואת הניסיון. למרות שהוא לא במצב הגופני הטוב ביותר ניימאר יפתח מול לייפציג".

מן העבר השני, יוליאן נגלסמן, שנקם בצרפתים על ההפסד בחצי הגמר לפני שלושה שבועות ינסה להמשיך במומנטום של קבוצתו, שנמצאת במקום השני בבית. גם בבונדסליגה מצבה של לייפציג בכלל לא רע והיא נמצאת במקום הרביעי, ובמרחק של שתי נקודות בלבד מהפסגה.

נגלסמן יודע שהדבר החשוב ביותר יהיה לעצור את ניימאר וקיליאן אמבפה, שלא שיחקו במשחק הראשון בין הקבוצות. המאמן גם התייחס אמירות של טוכל על חשיבות המשחק: "כשטוכל מדבר על גמר אני מצפה מפ.ס.ז' לשחק כאילו זה הוא המעמד. "לחץ לא יהיה הגורם המכריע מחר. לדעתי הקבוצה שנמצאת בכושר הטוב ביותר תכריע את ההתמודדות", הגרמני הוסיף. לצערנו של נגלסמן גם בקרב קבוצתו ישנם מספר שחקנים שלא צפויים לשחק בשל פציעה והם: לוקאס קלוסטרמן, קונרד ליימר, הואנג הי צ'ן, מרסל הלסטנברג ונורדי מוקיילה.