"בא לנצח, ובסטייל": פוצ'טינו הגיע לפאריס

המאמן החדש: "אוהב את הלחץ לנצח. גאה לעבוד עם כוכבים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.01.21 - 18:13
תחילת כתבה

רגע לפני שהוא חוזר לכר הדשא אחרי יותר משנת היעדרות, מאוריסיו פוצ'טינו, מאמנה החדש של פ.ס.ז', ערך הערב (שלישי) את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו בעיר האורות. מהשיטה שינחיל והשת"פ עם לאונרדו, דרך ההשוואה לטוטנהאם ועד הרכש שיגיע או לא יגיע.

"אני שמח להיות פה", אמר פוצ'טינו בתחילת דבריו. "המועדון הזה השתנה המון, אבל התשוקה והאהבה נותרו זהים. זה מרגיש כאילו רק אתמול שיחקתי פה. אני יודע מה זה אומר להיות בפ.ס.ז', מצפים מאיתנו לנצח ואנחנו רוצים לעשות זאת בסטייל. אני אוהב את הלחץ לנצח. אני גאה לעבוד עם כוכבים כאלה, כבר עבדתי עם שמות גדולים בעבר. נעשה הכל כדי למקסם את הכישרון. ניימאר? כשהוא יחזור נראה מה העמדה שבה אפשר להפיק ממנו את המיטב".

"אני לא אוהב לדבר על שיטות, זה רק חלק מהמשחק", הוסיף מאמן פאריס. "אני מדבר על אווירה וארגון, ואיך להגיב עם כדור ובלי כדור. נקשיב לשחקנים כדי לבנות את השיטה שתתאים לכל השחקנים, לא רק לניימאר. המנהיגים הם המנהיגים, וכמובן שלכל שחקן יש את האופי שלו. יש לנו קבוצת שחקנים שכולם מראים את הדרך שלהם להנהיג. ככל שיש לנו יותר מנהיגים, נתפקד טוב יותר. יש לנו כמועדון המון אנרגיה כדי להיאבק על התארים הגדולים".

על הדימיון לטוטנהאם אמר: "אני חושב שכל מועדון שונה עם המסורת שלו. פ.ס.ז' היא אחת הקבוצות הגדולות בעולם וגם טוטנהאם. קשה להשוות כי אנחנו בצרפת וטוטנהאם מועדון אנגלי. קשה לי להיות אובייקטיבי שזה מועדון שעדיין בלב שלי, וזו מערכת יחסים שלא תסתיים לעולם. אבל עכשיו אני 200% בפ.ס.ז'. אנחנו מתכוננים למשחק מחר. יהיה לנו זמן לדבר בעתיד, אבל כל שחקן גדול בעולם יתקבל בברכה".

"רכש? זה לא הזמן לדבר על שמועות, אנחנו עובדים עם השחקנים שיש לנו במועדון, ושמחלימים מפציעות. אני בקשר ישיר עם לאונרדו, ומועדון כמו פ.ס.ז' עם המבנה שלו, יש לנו מציאות מסובכת שכולנו סובלים ממנה. אם מחברים את כל זה ביחד, נקבל את ההחלטה הטבוה יותר לקבוצה וכדי לעמוד במטרות שלנו".

"נעדיף לשחק עם ארבעה בהגנה, למרות שבכדורגל המודרני יש הרבה גמישות", סיכם פוצ'טינו. "זה גם תלוי הרבה בשחקנים שיש לנו ואיך הם. תהיה הרבה גמישות בשיטה, אבל זה תלוי יותר באופי השחקנים".