יש מקום למסי? המלכוד של פאריס סן ז'רמן

עסקה פוטנציאלית עלולה להיתקל בקשיים. הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.21 - 19:07
תחילת כתבה

מה שנראה היה יותר כמו מדע בדיוני בשנים עברו, הפך בחודשים האחרונים לאפשרות ריאלית - לפחות למראית עין. ליונל מסי, שיסיים את חוזהו בברצלונה בקיץ הקרוב, עשוי לסיים את הפרק המפואר שלו בבירת קטאלוניה ולצאת להרפתקה חדשה. בעוד ההחלטה על עתידו טרם התקבלה, בתקשורת העולמית ממשיכים כמובן לעסוק באפשרות ש"יסיים את סיפור האהבה" עם בארסה אחרי שני עשורים.

פאריס סן ז'רמן מזוכרת באופן עקבי כ"חשודה מיידית" לקלוט את הכדורגלן הטוב בעולם, אם זה אכן ייפרד לשלום מברצלונה - זאת בזכות יכולותיה הפיננסיות וכן לאור העובדה שבסגל שלה נמצא ניימאר, חבר קרוב של הפרעוש. אבל האם עסקת ענק שכזו היא באמת ריאלית? ב-ESPN פרסמו כתבה סביב הנושא הבוער - והממצאים העיקריים לפניכם.

על פי המאמר, העדיפות של פ.ס.ז' בשלב זה היא הארכת החוזים של ניימאר וקיליאן אמבפה, אשר שניהם עתידים להסתיים בקיץ 2022. ב-ESPN הוסיפו כי השיחות האחרונות עם נציגיהם של הכוכבים היו חיוביות וכי במועדון ישנו ביטחון שהשניים ימשיכו ללהטט בעיר האורות. דבר שכזה, ובכן, יסבך את צירופו של סופרסטאר שלישי בדמותו של ליאו מסי.

שכרו הנוכחי של ניימאר עומד על 36.8 מיליון יורו לשנה, של אמבפה 11.3 מיליון יורו - ושל מסי 50 מיליון. מדובר על שכר של למעלה מ-216 מיליון יורו עבור שלושה שחקנים בלבד, וזה עוד לפני השדרוג הצפוי לברזילאי ולצרפתי אם אכן יאריכו את ההתקשרות עם המועדון. גם אם הפרעוש יסכים לקיצוץ מסוים בשכרו, קשה לראות איך פ.ס.ז' מצליחה לממן מהלך שכזה תוך שמירה על כללי הפייר-פליי של אופ"א.

בכתבה הזכירו כי עם כל הכבוד לרצון לצרף כוכב-על כמו מסי ולשלבו לצד ניימאר ואמבפה, פאריס סן ז'רמן תצטרך גם לדאוג לחיזוק במרכז השדה. בנוסף הוזכר כי גם חוזיהם של אנחל די מריה וחואן ברנאט יגיעו לסיומם בקיץ, והמשמעות היא הכנסת היד לכיס על מנת להשאירם בבירה הצרפתית. האם יישאר כסף בשביל להביא את מסי? זה, כפי שנכתב במאמר של ESPN, עשוי להתברר כמשימה בלתי אפשרית עבור פ.ס.ז'.