הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מריחה את התואר: ליל תזכה היום באליפות?

פ.ס.ז' קרובה לאבד את אליפות צרפת. עושים סדר במאבק המרתק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.21 - 14:35
תחילת כתבה

במשך שלוש שנים היא הייתה המלכה הבלתי מעורערת של צרפת, אבל היום (ראשון) פאריס סן ז'רמן עלולה לאבד סופית את התואר בו החזיקה ללא מתחרות ולהעביר אותו לליל לראשונה מזה עשור. הפריסאים יארחו את ריימס כשבמקביל מוליכת הטבלה תארח את סט. אטיין במה שעשוי להיות המשחק שיכריע באופן סופי את מאבק האליפות.

הטבלה:
1. ליל: 79 נקודות; מאזן שערים 40+
2. פ.ס.ז': 76 נקודות; מאזן שערים 52+

מה נשאר לכל אחת?
ליל: 16/5 - סט. אטיין (בית); 23/5 - אנז'ה (חוץ).
פ.ס.ז': 16/5 - ריימס (בית); 23/5 - ברסט (חוץ).

מה כל אחת צריכה?
ליל: ניצחון על סט. אטיין בתוספת איבוד נקודות של פ.ס.ז' יגמור סופית את הסיפור. גם תיקו יספיק למוליכה לזכות באליפות כבר במחזור הקרוב אם הפריסאים יפסידו לריימס.

פ.ס.ז': ניצחון על ריימס והפסד של ליל לסט. אטיין ומאוריסיו פוצ'טינו בפסגה תודות להפרש שערים עדיף ואז פאריס תהיה תלויה בעצמה במחזור האחרון.

באופן תיאוריטי, גם למונאקו (74 נקודות) וליון (73 נקודות; הפרש שערים 36+) יש סיכוי לזכות באליפות, אבל הן יצטרכו לנצח בשני המשחקים שנותרו להן ולקוות שליל תפסיד בשני המשחקים שלה ופ.ס.ז' תוציא נקודה משש אפשריות. תרחיש די בדיוני.

למרות הסיכוי הנמוך לשמור על האליפות, רוחו של מאוריסיו פוצ'טינו לא נשברת. "יש לנו מוטיבציה לנצח ולהפעיל לחץ על ליל ואנחנו לא חושבים על מה שיקרה במשחק שלה", הכריז מאמן פ.ס.ז'. "הגורל לא בידיים שלנו, אבל אנחנו צריכים לעשות את המוטל עלינו".

לפ.ס.ז' אין חיסורים חדשים ופוצ'טינו יהנה מסגל מלא ככל הניתן. קיליאן אמבפה ששב מפציעה וכבש צמד במשחק הגביע מול מונפלייה צפוי לחזור גם להרכב בליגה ואיתו ניימאר שזכה למנוחה ועלה מהספסל בגביע. עבדו דיאלו יחליף במרכז ההגנה את פרסנל קימפמבה שמרצה עונש הרחקה.