הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כמעט התקף לב": למרות הניצחון, ספרד חטפה

לואיס אנריקה נשם לרווחה, אך ספג אש: "התדמית הרעה התחזקה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.21 - 21:41
תחילת כתבה

זה אמנם הסתיים ב-1:2 קשה על גיאורגיה, אבל נבחרת ספרד שוב רשמה משחק שתרצה לשכוח כמה שיותר מהר. אחרי התיקו מול יוון במחזור הפתיחה של מוקדמות המונדיאל, הספרדים, שערכו לא פחות משבעה שינויים בהרכב, נזקקו לשער בדקה ה-92 של דני אולמו כדי לנצח את היריבה הצנועה. רגע אחרי השריקה, הביקורות בספרד בהתאם.

"נבחרת ספרד הזיעה כדי להשיג ניצחון בטביליסי מול גיאורגיה, אבל אלה לא החדשות הרעות ביותר איתן צריך להתמודד לואיס אנריקה", נכתב ב"מארקה". "הנבחרת הלאומית חיזקה את התדמית הרעה במחצית הראשונה. תחושת חולשה כללית, שבריריות בהגנה, חוסר אפקטיביות בהתקפה - וכל זה כלל לא קשור לכישרון, אלא לשימוש בו".

החלק הראשון של ההתמודדות, היה לא פחות ממבוא לפיאסקו. הספרדים מסרו 404 מסירות מדוייקות לעומת 75 בלבד של הגיאורגים והחזיקו בכדור ב-80% מהזמן - ועדיין, הם הגיעו למצב אחד בלבד וספגו שער שבמזל לא התברר כסנסציוני. "המחצית הראשונה של ספרד הייתה נוראית, פשוט נוראית", כתב העיתונאי אלברט אורטגה. "ההתקפה התמוטטה, ההגנה הייתה שברירית ולא היו רעיונות באיזור הרחבה. לכולם יש חלק ביכולת".

"זה היה על סף התקף לב", אמר לואיס אנריקה, מאמן הספרדים, בסיום. "איבדנו את הביטחון, לא כבשנו במצבים שהגענו אליהם והטעות ההגנתית כמעט עלתה לנו ביוקר. בחלק השני של המשחק ראינו כמה מסובך זה הולך להיות. למרבה הצער, זה ייראה אותו הסרט שיוקרן מול קוסובו. אנחנו לא כהרגלנו לאחרונה, אפשר לראות זאת. והציבור לא עוזר, הוא ממלא תפקיד עבור היריבות. אין יריבות קטנות".

תתפלאו, אבל יש גם נקודות אור. הן מעטות, אבל הן קיימות. ג'ורדי אלבה חזר לשחק עם הנבחרת הספרדית אחרי 570 ימי היעדרות, ובישל את שני השערים. הוא אמנם מיעט לעלות להתקפה במחצית הראשונה, הרבה בגלל שילובו עם בראיין גיל, אבל כשזה הוחלף הוא לקח חלק הרבה יותר פעיל - וזה השתלם לספרדים. לצידו, פראן טורס רשם את שערו הרביעי בשבעת המשחקים האחרונים של ספרד, כששלושה מהם הובקעו במחצית השנייה.