הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בגלל הפרת הפרוטוקול: הסבר לפיצוץ המשחק

4 שחקני ארגנטינה מהפרמיירליג היו בסגל בברזיל. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.21 - 22:28
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

איזו שערורייה. חודשיים לאחר המפגש בין הנבחרות בגמר הקופה אמריקה, המשחק הכי גדול של היבשת הלטינית היה צריך לחזור על עצמו הערב (ראשון), כשברזיל אירחה את ארגנטינה למשחק במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022. אולם, דרמה עצומה התרחשה בחסות פרוטוקול הקורונה, וההתמודדות נעצרה בדקה התשיעית.

 • סקנדל בברזיל: המשחק מול ארגנטינה פוצץ
 • מסי: "אנחנו בברזיל 3 ימים, למה זה קרה עכשיו?"
 • בברזיל נטען: אנשי הבריאות איחרו בגלל פקק
 • "מה קורה כאן?!": התגובות ברשת לסקנדל בברזיל

  נתחיל מההתחלה. מוקדם יותר היום דווח כי ג'ובאני לו צ'לסו, אמיליאנו מרטינס, כריסטיאן רומרו ואמיליאנו בואנדיה קיבלו הוראה לעזוב את ברזיל לאחר שהפרו את פרוטוקול הקורונה, שכן מדובר בשחקני פרמייר ליג. הארבעה הואשמו בדיווח מוטעה, לאחר שלא הודיעו לרשויות בברזיל ששהו ב-14 הימים האחרונים בבריטניה, שמוגדרת כמדינה אדומה.
 • לאחר מכן ארגנטינה הודיעה שאם שחקניה ייעצרו הנבחרת לא תעלה לשחק, והמשטרה המקומית אף הגיעה למלון בו שהתה. אולם, היה רושם שהדרמה הסתיימה בסופו של דבר והמשחק ייערך כסדרו, ואותם שחקנים כבר היו בדרכם למשחק ואף שלושה מהם נכללו בהרכב.

  בהמשך, כאמור, אנשי משרד הבריאות דרשו להוציא את אותם שחקנים מהמגרש, מה שגרם לפיצוץ המשחק. שאר שחקני ארגנטינה לא התכוונו להמשיך את המשחק, ומבחינת ההתאחדות הדרום אמריקנית, המשמעות הייתה ביטול המשחק לגמרי.

  בארגנטינה רתחו על כך שזה קרה דווקא בזמן משחק ולא לפני כן. בתקשורת צוין כי הסיבה לכך היא שאנשי משרד הבריאות היו תקועים בפקקים בדרך לאצטדיון. שחקני ארגנטינה היו בטוחים שהם קיבלו אישור להישאר בברזיל, אבל במשרד הבריאות לא אישרו דבר כזה, והחליטו פשוט להגיע לאצטדיון כדי להוציא את אותם שחקנים בעצמם.

  שחקני ברזיל, לעומת זאת, לא ירדו מהידיעה שיש להם אפשרות לקבל על כך ניצחון טכני. יש לציין גם כי בשל ההנחיות, ברזיל לא זימנה שחקני פרמייר ליג לשורותיה, אך גורמים בהתאחדות הארגנטינית מסרו כי פדרציית הכדורגל הדרום אמריקאית לא הזהירה אותם על כך שלא יוכלו לזמן שחקנים מאנגליה.