היסטוריה במכמורת: אליפות אירופה נפתחת

הכפר בו גדלו משיח, ענבר וקורזיץ יארח את התחרות עד גיל 17

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.08.19 - 10:42
היסטוריה במכמורת (איגוד השייט בישראל)
היסטוריה במכמורת (איגוד השייט בישראל)
תחילת כתבה

אליפות אירופה לגלשני רוח עד גיל 17 מגיעה לישראל. החל ממחר (שבת) גולשי העתיד ייקחו חלק בתחרות שתוזנק במכמורת. זו אינה הפעם הראשונה בה השייט הישראלי עטור ההישגים והמסורת מארח תחרות בינלאומית, אולם מדובר בהיסטוריה ובארוע חסר תקדים עבור הכפר הקטן שבעמק חפר, השוכן על חופי הים התיכון.

השיוט הנועל את התחרות יתקיים ברביעי, והוא ייערך קרוב מאוד לחוף, ממש לנגד עיני הצופים, שיוכלו לצפות מקרוב במאבק על המדליות. לאחר מכן ייערך טקס הסיום והכתרת אלופי ואלופות אירופה לשנת 2019.

הכפר בו צמחו כמה מגדולי הספורטאים בישראל, אלופת העולם לי קורזיץ, אלוף אירופה וסגן אלוף העולם עמית ענבר, סגן אלוף העולם נמרוד משיח ועוד שלל מדליסטים בינלאומיים בגילאי הנוער, יארח 170 גולשות וגולשים מכל רחבי היבשת (18 מדינות) שייאבקו על התארים עד גיל 17 ועד גיל 15, כולל מיקה כפרי, בת הכפר שזכתה בשנה שעברה בתואר האירופי עד גיל 15 ותתמודד כעת על התואר עד גיל 17.

אלופת אירופה המכהנת עד 17 היא תוצר נוסף של המועדון המקומי, שרון קנטור, שזכתה השבוע במדליית הארד של אליפות העולם לנוער בסן פטרבורג אבל היא כבר לא תגן במכמורת על תוארה האירופי מכיוון שעלתה קטגוריית גיל.

מאות האורחים ישוכנו במעין כפר אולימפי ליד מכמורת (כפר הנוער מבואות ים), ומדובר במודל חדשני עבור מפעל זה. דיירי הכפר ייהנו משפע של פעילות פנאי לאחר השיוטים, כגון, הרצאות, משחקים שונים ועוד, כנהוג בכפר אולימפי של משחקים אולימפיים.

מארגני הארוע שמים את הדגש על איכות הסביבה ושמירתה, ועל כן לא יחולקו למשתתפים בקבוקי מים מפלסטיק חד פעמי אלא בקבוקים רב-פעמיים אותם ימלאו מים ממיכלים גדולים וממתקני מים קרים.

כמו כן, במהלך התחרות, משתמשים המארגנים בתשתיות בית הספר למדעי הים והמרכז להצלת צבי ים, שיעבירו את המתחרים הרצאות וסיורים בנושא הכרה ושמירת הסביבה הימית.