אליפות אירופה: אופק אלימלך במקום השלישי

יום טוב עבור גולשי ה-RSX מישראל. כהן וחומרי בפסגה ב-470

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.03.21 - 21:00
(איגוד השייט ישראל)
(איגוד השייט ישראל)
תחילת כתבה

אליפות אירופה בגלשני RSX נמשכה היום (חמישי) כשאופק אלימלך המשיך את המומנטום החיובי שלו מאתמול ושמר על מקום בצמרת. הוא אמנם ירד מההובלה אבל התברג במקום השלישי הכללי אחרי שסיים את השיוטים במקומות 2,4,10.

יום השיוט התאפיין ברוח בינונית, דבר שהיה לטובתם הגולשים הישראלים, שהצליחו לשפר את המיקומים שלהם מאתמול. יואב עומר עלה למקום ה-8, יואב כהן, אלוף אירופה 2020, עלה למקום ה-11, שחר צוברי, שסוחב פציעה בקרסול, התקדם למקום ה- 16 ותום ראובני נשאר במקום ה-22, בו היה אתמול.

חשוב לציין שהתחרות הזו אינה משפיעה על בחירת הנציג למשחקים האולימפיים בטוקיו, שכן אליפות העולם באפריל תכריע מי מבין השניים, צוברי או יואב כהן, יהיה הנציג.

אצל הנשים, סגנית אלופת אירופה, קטי ספיצ'קוב, עלתה שני מקומות היום והיא ממוקמת במקום העשירי. מחר יתקיים יום השיוטים האחרון ובשבת שיוטי המדליות, אליהם עולים כמובן רק עשרת המובילים.

במקביל אליפות העולם במפרשיות דגם 470 נכנסה אל יומה הרביעי. הצוות המעורב, גיל כהן ונועם חומרי עלה למקום הראשון אחרי שסיים בשלושת שיוטי היום במקומות השישי, הראשון והתשיעי, עם 36 נקודות לחובתם. התוצאות הטובות הקפיצו אותם למקום הראשון, לפני הצוות הבריטי, שלו 50 נקודות.

גם לשני הצוותים המעורבים הנוספים היה יום שיוטים טוב, כאשר טל שדה ונועה לסרי התקדמו למקום השמיני, המאפשר כניסה לשיוט המדליות, וניתאי חסון וסער תמיר התברגו במקום ה- 11. צוות הנשים, נוי ברעם ושחר טיבי , התדרדרו לראשונה בתחרות למקום ה-12 (אחרי שעד היום שמרו על מקום בטופ 4). צוות הגברים, מאור עבו ויואב רוז ירדו למקום ה- 13, ועושה רושם שאם לא תהיה הפתעה לישראל לא יהיה כרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו אצל הגברים.