הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשף וראובני בשיוט המדליות באליפות אירופה

הישג נפלא לגולשי הרוח בדגם iQFoil. יעלו על הפודיום?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.10.21 - 20:39
ראובני (צילום: Martina Orsini)
ראובני (צילום: Martina Orsini)
תחילת כתבה

הישג נהדר לשחר רשף ולתום ראובני, גולשי הרוח מנבחרת ישראל, שהעפילו היום (רביעי) לשיוטי המדליות של אליפות אירופה בגלישת רוח ויתחרו מחר על מדליה בדגם האולימפי החדש, ה-iQFoil.

רשף, אלופת ישראל הנוכחית, שסיימה את אליפות העולם האחרונה במקום החמישי, הציגה יכולת גבוהה כאשר היא מסיימת ארבעה שיוטים במקום הראשון ואת רוב השיוטים באליפות בעשירייה הראשונה. רשף נכנסה לשיוט המדליות, אליו מתברגות רק שמונה הטובות בתחרות, מהמקום השלישי הכללי.

ראובני, שפתח את התחרות עם פסילה בשיוט הראשון, העלה הילוך וסיים גם הוא את רוב השיוטים הנותרים בעשירייה הראשונה. את שיוטי התחרות הסדירה הוא סיים במקום החמישי הכללי, בשוויון נקודות עם המקום הרביעי.

רק שני ימי גלישה, מתוך חמישה מתוכננים, התקיימו באליפות הנוכחית, וזאת עקב רוחות חלשות במרינה במארסיי. למעשה התקיימו רק 12 שיוטים לנשים ועשרה בלבד לגברים. מי שסבלו במיוחד מביטול יום התחרות האחרון היו מאיה מוריס, דניאלה פלג ושרון קנטור. שלושתן התמקמו שלשום על סף שמונה המובילות וקיוו לשפר את מיקומן ביום התחרות האחרון, שבוטל לבסוף, על מנת להיכנס לשיוטי המדליות.

מחר, כאמור, יתחרו רשף וראובני בגמר האליפות, המתקיים במתכונת חדשה של שלושה שיוטים בניקוד כפול (כאשר מיקום הגולש מוכפל והנקודות נצברות לחובתו). בשיוטי המדליות לא ניתן לבצע "זריקה" של התוצאה הגרועה ביותר, כפי שמתבצע בימי התחרות הסדירה, כך שכל טעות היא קריטית במאבק על מדליה אירופאית.

איגוד השייט בישראל העמיד נבחרת גדולה במיוחד לתחרות זו, עם 19 גולשים וגולשות, וזאת במטרה לספק לנבחרות בסיס תחרויות איתן לקמפיין פריז 2024. בגברים: יואב כהן, יואב עומר, תום ראובני, אופק אלימלך, תומר ורדימון, דניאל תשתש, באז בל, רוי הלל, שלו אגוזי ואייל צרור. מאמן - עודד אושר. נשים: שחר רשף, שרון קנטור, דניאלה פלג, מאיה מוריס, נעמה גזית, לינוי גבע, ניב רובינסון, מיקה כפרי ושחר טיבי. מאמן - סתיו ביימל. עם הנבחרת נמצאים המנהל המקצועי, אלי צוקרמן, וכן המאמנים החדשים גל פרידמן ושחר צוברי.