הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהב לגל צוקרמן באליפות העולם לנוער בשייט

זכתה באליפות העולם שהתקיימה בעומאן, בדגם קייט פוייל. ארד לרוי לוי ואריאל גל

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.12.21 - 00:30
גל צוקרמן על הפודיום (איגוד השייט בישראל)
גל צוקרמן על הפודיום (איגוד השייט בישראל)

תגיות: שייט

גל צוקרמן סיימה הערב (שישי), את אליפות עולם לנוער בצורה מושלמת עם הישג מדהים - מדליית זהב וניצחון בכל שמונה עשר שיוטי התחרות. בדגם 420 מעורב - רוי לוי ואריאל גל זכו בארד.

צוקרמן בת ה-18 ממועדון שדות ים זכתה באליפות העולם בקייט פוייל לנוער, שהתקיימה בעומאן. זו אליפות העולם הראשונה לנוער בדגם זה, אשר יכנס למשחקים האולימפיים בפריז 2024. הניצחון של גל הגיע בסיום תחרות מושלמת, בה ניצחה את כל שמונה עשר השיוטים. זה הישג חסר תקדים כמעט, אותו השיגו גולשים בודדים בעבר. צוקרמן ניצחה בתחרות את ג'וליה דמשוויץ', אלופת אירופה לבוגרים, שהייתה המועמדת הפיבוריטית לזכיה.

צוקרמן אמרה: "להגיע לתחרות הזו ולייצג את ישראל זו הרגשה מדהימה. הדבר היחיד הטוב יותר מהזכיה הייתה הדרך בה הצלחתי לעשות את זה. הייתי בפוקוס מוחלט בכל התחרות וההכנה שעשיתי עם שחף אמיר, המאמן שלי בארץ, ביחד עם הביטחון שנתן לי יניב מאיר, שליווה אותנו בתחרות, עשו את ההבדל. יש המון למה לצפות והמטרה שלי ברורה כבר מהיום".

בדגם ה 420 זכו רוי לוי ואריאל גל משדות ים במדליית הארד. לוי וגל היו בין הבודדים בקטגוריה שהתחרו בצוות מעורב (נער ונערה, על פי הפורמט האולימפי החדש) והם התחרו בצוותים שרובם היו צוותי נערים בלבד. הם היו בין הצוותים הצעירים בתחרות והיו קרובים יחסית למקום גבוה יותר על הפודיום, עם שלושה שיוטים בהם סיימו במקום הראשון, אך במקביל עם שיוטים בעשרייה השניה.