בזהות בדויה: האם ג'טה הונה את המבורג?

דיווח: חשד שהגמבי זייף את שמו וגילו כדי להגר לגרמניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.19 - 12:01
דפה? ג'טה? מה שמו האמיתי ויותר חשוב, מה הגיל שלו? (focus de)
דפה? ג'טה? מה שמו האמיתי ויותר חשוב, מה הגיל שלו? (focus de)
תחילת כתבה

האם בגרמניה נחשפה היום (רביעי) אחת מפרשיות זיוף הגיל הגדולות של השנים האחרונות בכדורגל האירופאי? לפי פרסומים ב"בילד" הגרמני התשובה עשויה להיות חיובית. שימו לב לסיפור הזה:

באקרי דאפה נולד ב-1995. הוא היה כדורגלן בליגה הגמבית המקומית. כמו בסיפורים רבים ודומים מהיבשת, הוא שיחק יחף ברחוב, על אספלט, עם חברים מהשכונה. יום אחד דאפה עולה על מטוס לגרמניה ועקבותיו נעלמים.

באותו זמן, מופיע בגרמניה באקרי ג'טה, מהגר לצורכי כדורגל שנולד בשנת 1998. בעל מסמכי הגירה, דרכון ותעודת זהות מקוריים, כביכול. השחקן נבחן בוורדר ברמן אך ב-2016 חתם בהמבורג מהליגה הגרמנית השנייה, התלהבה מההיטמעות שלו במועדון. גם השחקן היה מרוצה ממזלו הטוב. "עד לפני כמה חודשים עדיין שיחקתי יחף על אספלט עם החברים באפריקה. עצם זה שיש לי נעלי כדורגל היום זה מיוחד", הסביר השחקן בריאיון באותה התקופה.

הבוקר (רביעי), לפי דיווחים בגרמניה, הסיפור מתחיל להיפרם. השחקן חתם במועדון בינואר 2019 על חוזה עד 2024, אך עתה מתחילים להתברר פרטי הזיוף המתוחכם שהשחקן ביצע: דרכון מזויף, מסמכי לידה והגירה מזוייפים והכל תחת שם אחר ויותר חשוב: תאריך לידה אחר, מה שמחייה את הדיון על היכולת לדעת במדויק, את תאריך הלידה של כדורגלנים שמגיעים מאפריקה.

גורם נוסף שמעמיד את הסיפור של ג'טה בספק הוא עדותם של שני כדורגלנים גמבים נוספים שהתראיינו ל"בילד" הגרמני ודיווחו ששיחקו בעבר עם דאפה וכי השחקן אותו בגרמניה מכירים פשוט אינו קיים.

עתה, השחקן מסובך ביותר מסוגייה חוזית בעייתית מול הקבוצה שלו. הוא בצרות למול רשויות ההגירה הגרמניות, שכן לפי המסמכים המקוריים שלו, כשהגיע לגרמניה כבר היה אדם מבוגר. "יש בידינו דרכון ומסמכי הגירה מקוריים של ג'טה. הוא התאקלם היטב בהמבורג ואנחנו מאד מרוצים ממנו", אמרו נציגי המועדון בהתייחס לסיפור.