איזה רצף יישבר? באיירן מחכה להרטה ברלין

לאלופה מאזן מדהים במחזור ה-1. וגם: לבנדובסקי בדרך לשיא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.19 - 15:56
תחילת כתבה

באיירן מינכן, השליטה הבלעדית בליגה הגרמנית בשבע העונות האחרונות, תפתח הערב (שישי, 21:30) את מסע ההגנה על הכתר במשחק ביתי מול הרטה ברלין. מעבר לפער המקצועי בין השתיים, מתברר כי גם מספרי העבר לא ממש מבשרים טובות מבחינת האורחת. מצד שני, אומרים שתמיד יש פעם ראשונה.

זו תהיה הפעם ה-12 שבאיירן תקיים את המשחק הראשון במחזור הפתיחה בתור אלופה - והיא מעולם לא הפסידה ב-11 הפעמים הקודמת. היא ניצחה עשרה מאותם משחקים (סיימה ב-2:2 במשחק הנוסף) ויחס השערים שלה עומד על 8:34.

אם מסתכלים באופן רחב יותר, כלומר לא רק על באיירן מינכן, הרי שהאלופה הגרמנית המכהנת מעולם לא הפסידה במשחק המוציא את העונה לדרך, דבר שהחל ב-2002. ב-17 המשחקים שהתקיימו ניצחה האלופה 14 פעמים.

ויש גם שיא שרוברט לבנדובסקי מבקש לרשום: אם ימצא הערב את הרשת, יהפוך החלוץ הפולני לראשון שכובש חמש פעמים ברציפות במחזור הפתיחה. כרגע, הוא מחזיק בשיא יחד עם שטפן קיסלינג וקלאס-יאן הונטלאר.

מבחינת ניקו קובאץ', המספרים האלה לא אומרים דבר. "להרטה יש מאמן חדש והגעתו יוצרת אווירה חיובית, מצפה לנו עבודה קשה מאוד", התעקש מאמן הבווארים. אותו מאמן חדש, אנטה קוביץ', הבטיח: "זה המשחק הכי קשה שיכול להיות, אבל אנחנו לא נרים דגל לבן".

אם נחזור רגע למספרים, הרי שגם להרטה יש במה להתגאות. מאז חזרה לליגה הבכירה ב-2013, הקבוצה מהבירה לא נוצחה במחזור הפתיחה - ארבע פעמים היא ניצחה ופעם נוספת סיימה בתוצאת תיקו.