"שכרנו ארמונות, חגגנו עם מאות אנשים"

מונייה סיפק הצצה לחיי הזוהר, ותקף את פ.ס.ז': "פחדנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.20 - 16:34
תחילת כתבה

ברביעי הקרוב זה חוזר: טורניר ה"פיינל 8" של ליגת האלופות ייפתח בליסבון, כשפאריס סאן ז'רמן תפגוש את אטאלנטה. מי שלא יעלה לעימות הזה הוא תומא מונייה. המגן הבלגי, שעזר לפריזאים להדיח את בורוסיה דורטמונד בשלב שמינית הגמר, עבר לשורות הצהובים-שחורים - ובמקום לטוס לפורטוגל, הוא טס למחנה האימונים של קבוצתו החדשה לקראת העונה הבאה. בין שתי הקבוצות, מונייה הספיק להתראיין היום (שני) לתקשורת הבלגית, שם סיפר על עזיבתו - וגם על החיים ככדורגלן בקבוצה בכירה.

"רציתי מאוד לשחק ברבע הגמר", הוא סיפר. "הייתי כבר בדורטמונד והתחננתי בפני הקבוצה, שייתנו לי לסיים את העונה עם פאריס, שמהצד שלה בכלל לא ניסתה להגיע להסכם עם דורטמונד, בטח לא איתי". לאונרדו, המנהל המקצועי של אלופת צרפת, הכחיש את הדברים. באשר לרגע שבו עזב, חשף כי הרגע שבו הודיעו לו כי הוא לא ממשיך היה קר למדי: "פשוט ארזתי את הדברים שלי, קיבלתי מכתב מעורך דין שאני לא יכול להיכנס יותר למתחם. וזהו. זה היה מהלך פחדני שלהם", אמר על קבוצתו לשעבר.

ארבע שנים שיחק מונייה בצרפת, בהן הספיק לטעום לא מעט מחיי הזוהר. באווירה סיכומית לשנים שלו לצד שחקנים כמו אמבפה, ניימאר וזלאטן, הוא גילה: "היו מסיבות אדירות. כשהייתי בברוז', חגגנו בבריכה או בזריקת חיצים - אבל כאן זה היה משהו אחר לגמרי. שכרת ארמון, היו מאות אנשים. אתה מבין ששחקנים פה הם יותר מכדורגלנים; הם כוכבים. ברור שזה היה קצת מוגזם עבורי, אבל זה חלק מהמשחק".

לסיום, הוא התייחס גם לתחנה הבאה שלו - דורטמונד - אותה פגש רק לאחרונה, כבר במדי פ.ס.ז'. "היו לי צמרמורות כל אותו משחק", הוא התייחס למשחק שלו בזיגנאל אידונה פארק. "זו היתה הפעם הראשונה ששיחקתי באיצטדיון כל כך גדול ובאווירהה כזו. האוהדים עמדו ושרו כל המשחק, ואני רק חשבתי: וואו. אני אהיה פה בשנה הבאה".