הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוברט לבנדובסקי: "התואר שלי הוא של כל באיירן"

השחקנים תמכו בפליק: "הגיע לו לזכות". קימיך יחזור לסגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.20 - 17:54
תחילת כתבה

מחר (שבת) באיירן מינכן, אלופת אירופה וגרמניה, תפגוש את באייר לברקוזן, שלמי ששכח מוליכה כעת את הבונדסליגה. הבווארים יגיעו להתמודדות יחד עם רוברט לבנדובסקי ומנואל נוייר, שזכו בשחקן השנה בעולם של FIFA ושוער השנה בהתאמה.

במסיבת עיתונאים לפני המשחק, צמד השחקנים יחד עם האנזי פליק התייחסו להתמודדות מול קבוצתו של פטר בוס. לבנדובסקי לא הסתיר את ההתרגשות על הפרס שקיבל רק אתמול, כשאמר: "אני מאושר לזכות בכזה תואר. אני גאה מאוד. התואר אמנם אישי, אך הוא שייך לכל הקבוצה".

באשר ליריבה מחר אמר החלוץ: "הם משחקים כדורגל מצוין. זה לא מקרי שלברקוזן נמצאת במקום הראשון, אבל נקווה שהדברים ישתנו לאחר המשחק". עוד הוסיף הפולני: "לא שיחקנו כדורגל מדהים לאחרונה. מחר זה המשחק האחרון ל-2020 ולאחר מכן נצא לפגרה, אנחנו חייבים להגיע מרוכזים. השחקנים חזקים מנטאלית, אין ספק שנגיע מוכנים ב-100 אחוזים מחר".

גם מנואל נוייר, שוער השנה בעולם הטרי, דיבר על המשחק הקשה שצפוי לבאיירן מחר: "מחר הולך להיות סוג של גמר גביע עבורנו, נגד יריבה רצינית שאנחנו מתכוננים אליה. ננסה לא לספוג את השער הראשון, כמו שקרה לנו במשחקים האחרונים".

מעבר למשחק המסקרן, בבאיירן בעיקר התעסקו בהחלטה לבחור ביורגן קלופ כמאמן השנה בעולם, על חשבונו של האנזי פליק, שנבחר רק במקום השני. לבנדובסקי אמר על כך: "לדעתי להאנזי הגיע לזכות בתואר". נוייר הוסיף באותו הנושא: "אנחנו מעט מאוכזבים בשביל המאמן. אני ציפיתי שיזכה, אם מאמן זוכה בכל התארים ובאופן שבו שיחקנו, מגיע לו התואר".

גם פליק עצמו התייחס לנושא הבוער: "תואר המאמן המצטיין שונה מבחירת שוער או שחקן השנה. כמאמן, התואר הוא לצוות מקצועי שלם. לכן אני חושב שחבל עבור הצוות שלי שהם לא זכו בפרס".

מבחינה מקצועית, לאון גורצקה ימשיך להיות מחוץ לסגל, אבל מי שיחזור הוא יוזואה קימיך, עליו אמר המאמן היום: "אני מקווה שיום אחד הוא יהיה איפה שלבנדובסקי היה אתמול".