סער פרנקל: "יצאנו מהקבר". עידן מימון: "זריקה מתוקה"

בהפועל ראשל"צ חגגו העפלה לגמר הפלייאוף עם 25:26 על מכבי ת"א. אבי רש: "לעידן מימון יש 700 נשמות. אני אקח עם מכבי ת"א אליפות ויהי מה"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  06.05.13 - 23:18
תחילת כתבה

סדרת חצאי גמר הפלייאוף בליגת הכדוריד סיפקה הערב (שני) שני מפגשים מעניינים ביותר ומשחקים נהדרים, אך בעיקר קבעה מי תהיינה הפיינליסטיות שייפגשו ל-5 משחקים בסדרת הגמר: הפועל ראשון לציון ומכבי ראשל"צ. האדומים ניצחו 0:2 את מכבי ת"א והערב גברו 25:26 אחרי שער ענק של עידן מימון 5 שניות לסיום.

"נכנסנו לתוך הקבר, אבל יצאנו ממנו", אמר מאמן הפועל סער פרנקל, "בויאן בוטוליה חזר היום, עידן עושה הכל נכון, וכל השאר הם ילדים מדהימים. השבועיים האלה הם פיצוי על עונה מאוד קשה. היו לנו את הבעיות שלנו, אבל הפועל ראשל"צ זה מועדון גדול. לשחקנים הצעירים שעזרו לנו לצאת מהתקופה הזו יש עתיד גדול. נכון שלא ניצחנו עד עכשיו דרבי העונה, אבל תן לי לחגוג לפני שאני מתפנה לחשוב על מכבי ראשל"צ מחר. עכשיו אני שואל, מכבי ת"א היא קבוצה מצוינת, ומי מכם חשב שנגמור את זה עם 0:2? אין ספק שמכבי ראשל"צ הם הפייבוריטים, וכדי לקחת אליפות נצטרך להיות יותר טובים מהם וזו לא משימה קלה".
 
איש המשחק של הפועל היה השוער בויאן ליובסיץ', שעצר התקפות פעם אחר פעם, אחת מהן היתה חצי דקה לסיום ונתנה את ההתקפה האחרונה לאדומים במצב של שיוויון. "מכבי ת"א קבוצה טובה, אבל אנחנו ראוים להיות בגמר" ,אמר השוער, "מכבי ראשל"צ זו קבוצה נהדרת. זה גמר שני שלי כאן, ואת הראשון הפסדנו בגמר הגביע. הקבוצה עזרה לי רבות ואני שמח שהחזרתי עם משחק טוב היום. הכל פתוח נגד מכבי ראשל"צ, ואני כן חושב שיש לנו צ'אנס".

"היה צריך להיכנס כדור אחד במשחק והזריקה הזו היתה מתוקה", אמר בסיום עידן מימון, כובש שער הניצחון הדרמטי, "השחקנים באו ולחשו לי שהם שמחים בשבילי. אני מתאמן קשה, ועובר תקופה לא קלה. אני בן 39, הקמתי עסק, אבל אני נותן תמיד את הכל ואת הלב. יש תקופה שלא נכנסות זריקות. אני מנסה למסור ולפרגן וזו היתה התפוצצות. הרבה אנשים קברו אותנו, אמרו שהפועל ראשון גמורה. קשה לקום ממצב כזה, ותראה לי אחד שאמר שנעבור את מכבי ת"א. עם כל הפציעות, ועם מצבים לא רגילים, לפחות יש לב ונשמה. יש לנו סדרת גמר פליאוף קשה אבל יש לנו גם קבוצה עם אופי".
 
מאמן מכבי ת"א, אבי רש: "נלחמנו עד לטיפת הדם האחרונה, אבל מימון עם ה-700 נשמות שלו נתן את הגול שאנחנו לא הצלחנו לתת. מאוד האמנו בעצמנו. חשבנו שאנחנו יכולים וצריכים לעשות את זה. זו עונה מאוד מורכבת ומסובכת, עם פציעות קשות ושחקנים שהצטרפו תוך כדי תנועה. אלו לא תירוצים. הגענו אחרי משברים לסוג של פיק בזמן הנכון. הגענו לפה טוב. עשינו משחק טוב, אבל היה חסר לנו הגרוש ללירה. אנחנו מתקדמים, לאט לאט. מכבי ת"א תיקח איתי אליפות וזה לא יעזור לאף אחד".