בלתי ניתן לעצירה: פטל יזנק ראשון גם בקוריאה

הגרמני יחפש ניצחון רביעי רצוף, שיקרב אותו לשמירה על תואר האליפות. לואיס המילטון שני במקצי הדירוג, פרננדו אלונסו רק חמישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.13 - 10:00
התרגל להיות ראשון. פטל עם וובר והמילטון (gettyimages)
התרגל להיות ראשון. פטל עם וובר והמילטון (gettyimages)
תחילת כתבה

מי יעצור את סבסטיאן פטל? אלוף העולם יזנק מהפול פוזישן גם במירוץ קוריאה שייערך מחר (שבת), אחרי שקבע הבוקר את הזמן המהיר ביותר במקצי הדירוג. הגרמני של רד בול שם את עצמו בעמדה מצוינת להשגת ניצחון רביעי ברציפות בסבב הפורמולה 1, לקראת עוד צעד בדרך הבטוחה לשמירה על התואר.

הגיחה השלישית של פטל היום היתה גם זו שהעניקה לו את המקום הראשון על הגריד, כשהוא קובע 1:37.202 דקות ומקדים ב-0.218 שניות את לואיס המילטון שיזנק שני. אם פטל אכן ינצח מחר, זה יהיה המירוץ השמיני העונה שבו הוא חוצה ראשון את דגל השחמט. כבר עכשיו הוא מוביל בבטחה את טבלת דירוג הנהגים עם 247 נקודות, לפני פרננדו אלונסו (187), לואיס המילטון (151) וקימי רייקונן (149).

שישה מירוצים, כולל מחר, נותרו עד לסיום העונה ואם מישהו רוצה לתפוס את פטל הוא יצטרך להתחיל את הקאמבק באופן מיידי. כדי שאלונסו (פרארי) יעשה את זה הוא יצטרך לעשות טיפוס לא פשוט מהמקום החמישי ממנו יזנק מחר. הספרדי ניצח העונה בשני מירוצים, אבל האחרון היה איש שם במאי (בספרד), וסבסטיאן פטל קרוב מאוד לברוח לו בפער בלתי מחיק.

את הזמן השלישי בטיבו במקצי הדירוג קבע היום חברו של פטל לרד בול, מארק וובר, אבל הוא יזנק רק מהמקום ה-13 בעקבות עונש שספג במירוץ הקודם שנערך בסינגפור. רומיין גרוז'אן (לוטוס-רנו) זכה מן ההפקר ויזנק שלישי.

תמונת הזינוק המלאה: 1. סבסטיאן פטל (רד בול); 2. לואיס המילטון (מרצדס); 3. רומין גרוז'אן (לוטוס-רנו; 4. ניקו רוזברג (מרצדס), 5. פרננדו אלונסו (פרארי); 6. פליפה מאסה (פרארי); 7. ניקו הולקנברג (סאובר-פרארי); 8. אסטבן גוטיירס (סאובר-פרארי); 9. קימי רייקונן (לוטוס-רנו); 10. סרחיו לופס (מקלארן-מרצדס); 11. ג'נסן באטן (מקלארן-מרצדס); 12. דניאל ריקיארדו (STR-פרארי); 13. מארק וובר (רד בול);

14. אדריאן סוטיל (פורס אינדיה); 15. פאול די רסטה (פורס אינדיה); 16. ז'אן אריק ורן (STR-פרארי); 17. ואלטרי בוטאס (ווילאמס-רנו); 18. פאסטור מלדונאדו (ווילאמס-רנו); 19. צ'ארלס פיק (קאטרהאם-רנו); 20. גיידו ואן דר חארדה (קאטרהאם-רנו); 21. ג'ולס ביאנצ'י (מארוסיה קוסוורת'); 22. מקס צ'ילטון (מארוסיה קוסוורת').