אלונסו יצטרף למקלארן, ירוויח סכום שיא

פורמולה 1: בספרד מדווחים כי הנהג יזכה לשכר הגבוה אי פעם. אלונסו: "יש חיים אחרי פרארי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.11.14 - 11:33
סוף עידן בפרארי. אלונסו במהלך ההכנות בברזיל (gettyimages)
סוף עידן בפרארי. אלונסו במהלך ההכנות בברזיל (gettyimages)
תחילת כתבה

בתחילת החודש שעבר סבב הפורמולה 1 רעד לאחר שסבסטיאן פטל הודיע כי הוא עוזב את רד בול ומצטרף לפרארי. ההודעה באה על רקע העזיבה המסתמנת של פרננדו אלונסו לקבוצת מקלארן. ובכן, היום (שבת) כנראה כבר אפשר לברך על המוגמר. אלונסו, שזכה ב-2005 וב-2006 באליפות הנהגים עם המכונית של קבוצת רנו, יצטרף בעונה הבאה למקלארן וירוויח סכום שיא בסבב, כך מדווח ה"אס" הספרדי.

אחרי חמש שנים בפרארי, בהן ראה בעיקר את אגזוז המכונית של סבסטיאן פטל כשסיים שלוש פעמים במקום השני, החליט אלונסו על רענון. בספרד מדווחים כי הנהג ומקלארן הגיעו לסיכום על חוזה לטווח ארוך בסכום חסר תקדים, אך שכרו טרם פורסם. אמש, במהלך ההכנות למירוץ בברזיל, התייחס אלונסו למעמדו של פליפה מאסה בסבב ובכך שלח רמז לגבי עתידו. "מאסה היה כמה שנים בפרארי, אבל גם השנה עם וויליאמס הוא מגיע להישגים. זה מראה שיש חיים אחרי פרארי", אמר הנהג הוותיק, שיוביל את הפרויקט החדש של מקלארן, שיכלול מכונית עם מנוע של חברת הונדה היפנית.

אגב, אלונסו כבר ייצג את מקלארן בעונה אחת. הנהג הספרדי הגיע לקבוצה בשנת 2007 במטרה לזכות באליפות הנהגים בפעם השלישית ברציפות, אך דרמה ענקית במירוץ הסיום בברזיל, העניק את התואר לקימי רייקונן. הנהג הפיני ניצח במירוץ הסיום והקדים בנקודה אחת את לואיס המילטון ואלונסו באחת ההכרעות הדרמטיות הגדולות ביותר בפורמולה 1.

בתוך כך, נותרו שני מירוצים בלבד עד לתום העונה בפורמולה 1, כאשר הקרב על האליפות בין לואיס המילטון לניקו רוזברג עדיין בעיצומו. הפער ביניהם עומד על 24 נקודות, 316 להמילטון לעומת 292 של רוזברג, שיקווה לעשות מהפך בברזיל ובאבו דאבי.