הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: טעות הכשילה את המילטון. ניצחון לרוזברג

הבריטי הוביל כל הדרך והוטעה. חברו למרצדס ניצל את המצב כדי לחצות ראשון את קו הסיום. פטל סיים שני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.15 - 17:03

תגיות: פורמולה 1

ניקו רוזברג ממשיך לשלוט בגראנד פרי של מונאקו. הגרמני ניצח זו השנה השלישית ברציפות את המירוץ היוקרתי והתקרב משמעותית ללואיס המילטון, שסיים רק שלישי במירוץ ונמצא עדיין במקום הראשון בדירוג הנהגים הכללי.

הסיפור של המירוץ הזה הגיע מכיוונו של המילטון, שהניצחון כבר היה ממש בידיים שלו. הבריטי הוביל בבטחה עד לסיבוב ה-64, אך אז קרה דבר ששיבש לו את התוכניות. מקס ורסטאפן התרסק בתאונה שבתחילה נראתה רע מאוד. מכונית הבטיחות, שכשהיא נכנסת ישנו איסור על עקיפות, נכנסה לכביש.

בזמן שמכונית הבטיחות הייתה על המסלול, חבר צוות של מרצדס קרא להמילטון להחליף את הגלגלים ברכבו, ללא סיבה הגיונית ו-14 סיבובים בלבד לסיום המירוץ. בעקבות הטעות הקשה הזאת, המילטון התעכב משמעותית. רוזברג, גם הוא ממרצדס, ניצל זאת בגדול ועלה למקום הראשון, וסבסטיאן פטל שהיה שלישי עד לאותו זמן, טיפס למקום השני.

בסיום המירוץ הודה רוזברג כי לא מגיעות לו המחמאות על הניצחון וכי הניצחון היה בידיים של המילטון. בעקבות המהפך הזה, נפתח מחדש מאבק האליפות, כשרוזברג צימק את הפער מהמילטון ל-10 נקודות בלבד, במקום 27, אם המילטון היה מנצח. למקום הרביעי הגיע דניאל קויאט ובמקום החמישי סיים דניאל ריקארדו.

העשיריה הראשונה:

 1. ניקו רוזברג (מרצדס)
 2. סבסטיאן פטל (פרארי)
 3. לואיס המילטון (מרצדס)
 4. דניאל קויאט (רד בול)
 5. דניאל ריקארדו (רד בול)
 6. קימי רייקונן (פרארי)
 7. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
 8. ג'נסון באטן (מקלארן)
 9. פליפה נאסר (סאובר)
 10. קרלוס סיינס (טורו רוסו)

דירוג הנהגים

 1. לואיס המילטון - 126
 2. ניקו רוזברג - 116
 3. סבסטיאן פטל - 98
 4. קימי רייקונן - 60
 5. ואלטרי בוטאס - 42