הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פטל חגג בסינגפור ועקף את סנה. המילטון פרש

הקרב על התואר נפתח? ניצחון 42 לגרמני, צפו באוהד שנכנס למסלול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.09.15 - 17:36

האם מה שנראה כמו אליפות בטוחה נוספת של לואיס המילטון, עומדת כעת בסכנה? בפעם הראשונה השנה, נהג מרצדס לא השלים את המירוץ היום (ראשון), כאשר סבסטיאן פטל ניצל זאת כדי להשיג ניצחון שלישי העונה בגראנד פרי של סינגפור. היתרון של אלוף העולם המכהן בפסגת טבלת הנהגים קוזז ל-41 נקודות בלבד, כאשר חמור מכך, הרכבים שלו ושל חברו לקבוצה ניקו רוזברג הראו סימני היחלשות.

פטל זינק מהפול פוזישן לראשונה אחרי 31 מירוצים רצופים בהם מכוניות המרצדס היו בראש הגריד, והוא שמר על המיקום הזה גם כשהגיע דגל השחמט בסיום. דניאל ריקארדו מרד בול סיים שני, כאשר את הפודיום השלים חברו של פטל בסקודריה האיטלקית, קימי רייקונן.

בעיות בסט-אפ של המרצדס במהלך סוף השבוע עשו את שלהם וגרמו לכך שהמילטון וניקו רוזברג זינקו רק במקומות 5-6. התקלות לא פסקו, ובהקפה ה-33, המילטון נאלץ לפרוש בעקבות בעיה במצערת. גם רוזברג לא הצליח להוציא מהרכב שלו את אותן עוצמות להן התרגלנו ממרצדס וסיים רק במקום הרביעי.

עם הניצחון הזה, פטל השאיר מאחור את איירטון סנה ועלה למקום השלישי בטבלת הניצחונות בהיסטוריה עם 42. רק אלאן פרוסט (51) ומיכאל שומאכר (91) ניצחו יותר מירוצים מהגרמני של פרארי.

אגב, רגע יוצא דופן ולא שגרתי התרחש במהלך ההקפה ה-40 של המירוץ הלילי בסינגפור. במהלך ההקפה ה-37, כאשר על המסלול משייט הסייפטי קאר, אדם הצליח למצוא את דרכו למסלול ופשוט התהלך על השוליים באופן מסוכן ביותר. כעבור מספר רגעים אותו אדם טיפס בחזרה על גדר הבטיחות וחזר ליציע.

10 הראשונים בסינגפור:

1. סבסטיאן פטל (פרארי)
2. דניאל ריקארדו (רד בול)
3. קימי רייקונן (פרארי)
4. ניקו רוזברג (מרצדס)
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
6. דניל קביאט (רד בול)
7. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
8. מקס ורסטאפן (טורו רוסו)
9. קרלוס סאינס (טורו רוסו)
10. פליפה נאסר (סאובר)

צמרת דירוג הנהגים (6 מירוצים נותרו לסיום העונה):

1. לואיס המילטון (מרצדס) - 252 נקודות
2. ניקו רוזברג (מרצדס) - 211
3. סבסטיאן פטל (פרארי) - 203
4. קימי רייקונן (פרארי) - 107
5. פליפה מאסה (וויליאמס) - 97