הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בפעם השלישית: לואיס המילטון אלוף העולם

הבריטי ניצח בגראנד פרי של ארה"ב וסגר עניין 3 מירוצים לפני סיום העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.15 - 22:59

3 מירוצים לפני סיום העונה, הקרב על הכתר בסבב הפורמולה 1 הוכרע. בפעם השלישית בקריירה, והשנייה ברציפות, לואיס המילטון הוכתר לאלוף העולם. הבריטי הגיע ראשון אל דגל השחמט בגראנד פרי של ארצות הברית, סבסטיאן פטל, השני בדירוג ערב המירוץ, סיים רק שלישי (אחרי ניקו רוזברג) ובכך איבד גם את הסיכוי התיאורטי להדביק את נהג מרצדס.

בשל מזג האוויר הסוער בטקסס מקצה הדירוג הושלם רק היום, כאשר ניקו רוזברג היה זה שזינק מהפול פוזישן. למרות זאת, וכפי שקרה לא מעט לאחרונה, הבריטי עקף את בן קבוצתו שטעה לקראת הסיום ואיבד את ההובלה. כעת להמילטון יש 327 נקודות, כאשר פטל (251) ורוזברג (247) נמצאים הרחק מאחור.

בקשר הקבוצתי אמר המילטון לאחר המירוץ: "זה הרגע הכי גדול בחיים שלי. תודה חברים על כל מה שעשיתם ועושים. למשפחה שלי, אני אוהב אתכם".

בעקבות ההישג המרשים המילטון התעלה על שלל שמות אגדיים מהעבר והפך לנהג הבריטי הראשון בהיסטוריה שזוכה בתואר פעמיים ברציפות. הוא גם הפך לבריטי הראשון שמנצח 10 מירוצים או יותר שנתיים ברציפות.

בנוסף, המילטון בן ה-30 נמצא בשורה אחת עם נהגים כמו איירטון סנה, ניקי לאודה, ג'קי סטיוארט ונלסון פיקה שזכו 3 פעמים בתואר העולמי.

העשיריה הראשונה בארה"ב
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. מקס ורשטפן (טורו רוסו)
5. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
6. קרלוס סאיינס (טורו רוסו)
7. ג'נסן באטן (מקלארן)
8. פסטור מלדונאדו (לוטוס)
9. פליפה נאסר (סאובר)
10. דניאל ריקארדו (רד בול)