הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: רוזברג ניצח במלבורן. תאונה מפחידה לאלונסו

העונה נפתחה עם מירוץ סוער. לואיס המילטון רק שני, פטל סיים שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.03.16 - 09:22

תגיות: פורמולה 1

 

אחרי סוף שבוע עמוס במסלול אלברט פארק שבאוסטרליה, הבוקר (ראשון) נערך המירוץ הראשון העונה בסבב הפורמולה 1. לא מעט אירועים התרחשו על האספלט במלבורן ובסיום מי שהגיע ראשון לדגל השחמט הוא ניקו רוזברג, שהקדים את האלוף המכהן ובן קבוצתו לואיס המילטון. סבסטיאן פטל מפרארי סיים שלישי.

המילטון, שזינק מהפול פוזישן, פתח רע מאוד והתדרדר עד למקום השישי. אלא שמי שגנב את ההצגה, ושוב לא מהסיבות הנכונות, היה פרננדו אלונסו, שריסק את מכונית המקלארן שלו בתאונה קשה וגרם לעצירת המירוץ בדגל אדום - אירוע די חריג בסבב.

רוזברג ניצל את התאונה כדי לשנות אסטרטגיה והצליח לעקוף את פטל, שהוליך עד אז את המירוץ. למרות הצפי לשינוי נראטיב, מתברר שמכוניות המרצדס עדיין שולטות בסבב ובסופו של דבר גם המילטון הצליח לעבור את נהג הפרארי, שטעה בדיעבד בבחירת צמיגים סופר רכים. דניאל ריקארדו מרד בול סיים רביעי.

 

בתוך כך, עוד טרם פתיחת המירוץ, החליטו ראשי הקבוצות כי בעקבות הכישלון של הפורמט החדש של מקצה הדירוג החל מהמירוץ הבא יוחזר הפורמט הקודם. כזכור בסבב ניסו להעלות את התחרותיות אלא שאתמול התברר כי השיטה החדשה לא עובדת ובמרבית שלבי הסיום של מקצה הדירוג המסלול היה ריק ממכוניות.

העשיריה הראשונה
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. דניאל ריקאדו (רד בול)
5. פליפה מאסה (וויליאמס)
6. רומן גרוז'אן (לוטוס)
7. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
8. ולטרי בוטאס (ווויליאמס)
9. קרלוס סאיינס (טורו רוסו)
10. מקס ורשטפן (טורו רוסו)