צפו: דאבל פודיום לאלון דאי בנסקאר

הנהג הישראלי המשיך לעשות חייל וסיים שלישי בברנדס האץ'

בועז קורפל
בועז קורפל  02.06.19 - 17:55
תחילת כתבה

המירוץ השישי באליפות אירופה במירוצי מכוניות נסקאר הוזנק היום (ראשון) במסלול ברנדס האץ' שבבריטניה. אלון דאי, נהג המירוצים הישראלי של קבוצת CAAL שניצח אתמול (ניצחון שלישי העונה מתוך 5 מירוצים) וחיזק את מעמדו בראש הדירוג של האליפות, זינק מעמדה מס' 6 למירוץ שנמשך 38 הקפות.

אחרי זינוק לחוץ וצפוף, נשאר אלון במקום השישי בהקפות הראשונות, אך תאונה במקום אחר גרמה למכונית הבטיחות לצאת אל המסלול כבר בהקפה השלישית. בחלוף שש הקפות חודש המירוץ ולמרות שהמכוניות היו צמודות זו לזו על המסלול, הסדר שלהן לא השתנה גם אחרי הזינוק השני. השינוי הראשון עבור האלוף הישראלי הגיע בהקפה ה-15, לאחר שלוריס הזמנס ההולנדי נכנס לרחבת הטיפולים ואיבד שניות יקרות. אלון ניצל זאת ועלה למקום החמישי, אך הוא לא הסתפק בכך ובדיוק באותן דקות הוא החל לתקוף את אלכס סדג'וויק הבריטי במטרה לעלות למקום הרביעי.

תקרית אחרת על המסלול הובילה להתרסקות של אחת המכוניות ושוב החליטו מארגני המירוץ להעלות את מכונית הבטיחות, זה קרה בהקפה ה-16 מתוך 38. פרד גביון הוביל את המירוץ בפער קטן מהמכוניות שדלקו אחריו ולמרות שאלון דורג במקום החמישי, ניכר היה שהוא מהיר במידה רבה מאלכס סדג'וויק וחיפש הזדמנות לעקוף אותו בכל פינה במסלול. בחלוף שתי הקפות, מצא אלון את הרגע הנכון ויצר את הזדמנות העקיפה שהוא היה זקוק לה וגם הצליח לממש אותה ולטפס למקום הרביעי. לנגד עיניו הוא ראה את שלושת המכוניות המובילות במירוץ שנמצאות במרחק לא גדול ממנו ואז החל המרדף הגדול שלו בדרך למובילים.

ניקולו רוקה, שהיה במקום השלישי, ניסה לתקוף את סטינס לונג'ין ולטפס למעלה, אך הניסיון נכשל ורוקה איבד שליטה על המכונית ונאלץ להוריד את המהירות. אלון דאי נחשב לנהג אגרסיבי בעל חוש ריח חזק וכאשר הוא ראה את הקרב הזה במרחק קצר ממנו, הוא שמר על קור הרוח, ניצל את הטעות של לה רוקה ועלה למקום השלישי כשלפניו שני היריבים המושבעים שלו לאליפות.

כשנותרו עשר הקפות לסיום, הצליח אלון לסחוט את המהירות הגבוהה ביותר מהמכונית שלו ולמעשה החל לצמצם את הפער של שתי המכוניות המובילות, אולם באותה עת גם אלכסנדר גראף, שהיה מדורג אחריו, הגביר את המהירות וסגר על אלון לגמרי כשנותרו 7 הקפות לסיום. החל מהשלב הזה ועד לסיום, התפתח קרב מורט עצבים בתוך ארבעת המקומות הראשונים. סטינס לונג'ין שהיה במקום השני הרגיש שגביון המוביל ניתן לעקיפה, מה גם שאלון דאי ואלכסנדר גראף הלכו וסגרו עליו.

עד לסיום, ניסה גראף לתקוף את אלון פעם אחת, אך המהלך לא עלה יפה ואלון עצמו שינס מותניים ופתח פער מגראף. למרות כל המאמצים הישראלי לא הצליח ליצור הזדמנות נוספת ולשדרג את המיקום הסופי שלו. דאי סיים במקום השלישי וחתם סוף שבוע מוצלח עם שני פודיומים באנגליה, אשר בזכותם הוא שמר על המקום הראשון באליפות. היעד הבא הוא המפגש הרביעי במסלול מוסט בצ'כיה בסוף החודש.