בית"ר טוענת: דרשנו שיכניסו שוטרים ליציע

קו ההגנה בערעור כולל גם טענה שגורמי אבטחה התעלמו מאזהרות מפורשות. בבירה עדיין מאמינים: "תהיה הקלה"

זיו אברג'יל  22.12.11 - 13:52
בבית"ר טוענים: הזהרנו
בבית"ר טוענים: הזהרנו

תחילת כתבה

בית"ר ירושלים הגישה היום (חמישי) את הערעור על העונש שספגה אתמול מבית הדין של ההתאחדות. הדיון בבית הדין העליון יתקיים ביום ראשון ובקבוצה מאמינים כי תהיה הקלה והמשחק מול הפועל תל אביב במחזור אמצע השבוע יתקיים עם קהל. בערעור שהוגש השתמשו הבית"רים בשלל תקדימי העבר בהם בית הדין העליון הקל על קבוצות. בנוסף לכך, בקבוצה יציינו שוב את דבריו של מנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו, שהעיד כי אותם אוהדים ששרפו את הכיסאות בבלומפילד עשו זאת על מנת להזיק לקבוצה באופן מודע.

אנשי בית"ר טוענים גם כי במהלך המשחק עצמו הם התריעו בפני גורמי השיטור בבלומפילד שעליהם להתערב כדי למנוע בעיות והדבר לא נעשה. מי שעוד תומך הקלה על הירושלמים הוא יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שהתייחס לעניין בראיון לגלי צה"ל: "נעשה הכל כדי להפחית את האלימות והגזענות ויש נתונים כי היתה ירידה של 50 אחוזים לעומת המחצית הראשונה בעונה שעברה. גם בבית"ר יש ירידה ואני מקווה שיבואו לקראתם כי אמרנו שאם הקבוצות יפעלו נגדם אותם האוהדים הם יקבלו במקום עונש בלי קהל, אלא רק רדיוס עם קהל".

"צריך לתת לקבוצות להילחם באוהדים האלה ואני יודע שבית"ר תתבע את האוהדים ורק כשהם ישלמו 100 אלף שקל על נמה שעשו הם יחשבו טוב טוב לפני הפעם הבאה. אני מבטיח שאם יעשו את זה במושבה, הם ישבו מאחורי סורג ובריח. המשטרה שעצרה 17 אוהדים היתה צריכה להשאיר אותם במעצר עד היום".

בנוסף לכל אלו, בית"ר תתארח בשבת אצל הפועל עכו. שחקן בקבוצה אמר: "כמה שהעונש קשה, צריך לשים את זה בצד ולהתרכז בעכו. ניתן לאיציק לעשות את מה שצריך כדי לשנות את ההחלטה. עכו קבוצה מצויינת בבית והיא מגיעה אחרי הפסד. ירצו לתקן שם את הרושם מבני יהודה". שי חדד ואבי ריקן לא ישחקו בגלל הרחקות ולכן מתן בן סימון הצעיר תורגל כמגן שמאלי. בנוסף, יובל נעים מתלבט בין חאבייר פורטיז'ו למתן בראשי לצד אנדרי פילאבסקי. קובי מויאל ישוב להרכב.