חזר באופן רשמי: ג'ון פנסטיל חתם לשנה בהפועל תל אביב

הגנאי סגר עם אופציה לעונה נוספת. גם חנן ממן חתם: "לא הגעתי כקישוט". דנין סגר: "הפועל זה הטופ". דג'מבה דג'מבה ופנטסיל קרובים לסיכום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.08.12 - 21:34
תחילת כתבה

עכשיו זה סגור. ג'ון פנטסיל ילבש שוב את המדים האדומים. השחקן חתם הערב (ראשון) לעונה בהפועל תל אביב עם אופציה לעונה נוספת וירוויח 150 אלף דולר ומצטרף ליום גדוש שעבר על המועדון וכולל את ההחתמות של חנן ממן ואלירן דנין.

הגנאי חוזר לקדנציה נוספת במועדון אחרי ששיחק שם בין 2004 ל-2006 וזכה שם בגביע המדינה. לפני כן, כיכב במדיה של היריבה העירונית מכבי ת"א. המגן נחת בארץ הבוקר ועבר כבר בדיקות רפואיות לצידו של אריק דג'מבה דג'מבה. אם גם הקמרוני יחתום, לאדומים יהיו 5 זרים.

גם חנן ממן הפך לשחקן הפועל תל אביב באופן רשמי. כפי שפורסם לראשונה באתר, שחקנה של הפועל חיפה עובר לתל אביב ויחזק את הקישור של ניצן שירזי. לאדומים תהיה אופציה לשנתיים נוספות כאשר בסוף השנה הפועל תצטרך להעביר 450 אלף שקלים דמי השבחה. דמי ההשאלה לעונה הקרובה עומדים על 50 אלף יורו. "אני מאוד מתרגש, זו הרגשה מדהימה", אמר ממן, "נשארתי באדום, להפועל תל אביב יש קהל נהדר, אני שחקן צעיר ויש לי מה לתת. אני יודע שמצפים ממני עכשיו להרבה יותר ואני מקווה שאעמוד בציפיות. אני רוצה להוכיח שלא באתי על תקן של קישוט, שלא סתם הימרו עליי".

ממן ופנטסיל לא היו ההחתמות היחידות היום. בבוקר, המגן השמאלי אלירן דנין הוזמן לפגישה במשרדי המועדון, בה חתם יחד עם נציגיו גלעד קצב וזיו שטרנברג על החוזה שהוצע לו לעונה אחת, עם אופציה לעוד שנתיים. "הפועל זה הטופ של הכדורגל הישראלי ואין מרוצה ממני להיות חלק ממנו", אמר המגן, "אני בטוח שאשתלב מהר, גם מבחינה חברתית. מחכה כבר למשחק הראשון בבלומפילד, זה ידוע שהקהל של הפועל הוא מספר 1 בארץ".

בהפועל ת"א לא התרגשו יתר על המידה מההדחה בגביע הטוטו אחרי ההפסד השני במפעל, 2:1 למכבי נתניה. היועץ המשפטי של המועדון, עו"ד עמית פינס, המנכ"ל אמיר לובין והצוות המקצועי נפגשו אחרי שריקת הסיום כדי להחליט בנוגע לשחקנים הזרים שיצטרפו ויעבו את הסגל. ניצן שירזי דרש במהלך הפגישה שנוסא איגייבור יישאר, לפחות עד אחרי המפגשים מול דודלאנז' מלוקסמבורג, וגם הדגיש את הצורך בהבאת בלם זר נוסף.

אבל סיטואציה כזו היא בעייתית. הסיבה: עם צירופם האפשרי של אריק דג'מבה דג'מבה - שהגיע באמצעות הסוכנים מוטי כהן וחגי אורון  ולאחר החתמת פנטסיל, השארת איגייבור תמלא את מכסת חמשת הזרים (יחד עם אפולה אדל וברונו קוטיניו). אם איגייבור יישאר בסופו של דבר, האדומים יהיו בעודף של שחקן זר אחד שכן שירזי עדיין דורש גם את הבלם השבדי מתיאס ביארסמיר. "אולי עשינו טעות שהחתמנו את ברונו קוטיניו כל כך מהר, מבלי לחשוב שיש סיכוי שנוסא יישאר", אמרו הבוקר בקבוצה.

על פי סוכנו של קוטיניו, אין להפועל שום סעיף יציאה מהחוזה שכבר נחתם. לכן, במידה שהפועל תרצה לוותר על השחקן היא תצטרך לשלם פיצוי כספי גדול, ועל פי גורמים בקבוצה מהלך כזה לא נראה שיאושר.

בנושא אחר. בהפועל זועמים על טוטו תמוז, שלא הגיע אתמול למשחק. אביחי ידין, שנמצא גם הוא בנתק עם המערכת הגיע לר"ג ואף נכנס בסיום לחדר ההלבשה. "אביחי וטוטו לא רצויים אצלנו, אבל זה שטוטו לא הגיע זה ממש לא מכובד", אמר גורם בהפועל.  החלוץ אגב הגיע היום לאימון.

בכל מקרה תמוז יועמד לדין עוד השבוע על כך שלא הגיע לאימון המסכם, בעוד ידין - שהמריא עם הנבחרת להונגריה - ניסה לפשר דרך מקורביו בינו לבין המועדון, אך חיים רמון הודיע כי הוא מסרב בשל התנהגות הקשר, ובשל העובדה כי הוא אינו מוכן לחתום על חוזה ארוך טווח.

בתוך כך, בהפועל ניחמו את השוער בוריס קליימן, שהיה מצויין מול נתניה פרט לשער השני שספג שהיה באשמתו הישירה. גם אפולה אדל פירגן: "אלה הם חייו של שוער. צריך לזכור לו שהוא לקח ארבעה שערים בטוחים". דניאל בורחל, שהגיע לפני כחודשיים כמחליפו של יגאל אנטבי, יושאל בנוסף ליהודה חוטה.