אלישע לוי: "כל משחק שלנו העונה הוא הצגה וחוויה"

בהפועל באר שבע מחכים למשחק מול הפועל חיפה בשבת: "לא רוצים לסטות מהדרך שלנו, הקהל לא נותן לנו לגלות שאננות". גל אראל: "צריך לזכור שגם ליריבה יש שאיפות להגיע לפלייאוף העליון"

רועי זריהן  05.03.14 - 10:41
תחילת כתבה

שני מחזורים נותרו עד לתום העונה הסדירה בליגת העל ובהפועל באר שבע לא מפסיקים לחייך. המועדון מבירת הנגב יוכל להמשיך את העונה הנהדרת שלו גם בשבת, כאשר אלישע לוי ושחקניו יארחו באיצטדיון וסרמיל (19:30) את הפועל חיפה. הדרומיים יודעים שניצחון על החבורה של שלומי דורה יצמק את הפער מהמוליכה, מכבי ת"א, לנקודה אחת בלבד, לפני המשחק בשני בין הצהובים לבית"ר ירושלים.

"ראינו את שני המשחקים האחרונים של הפועל חיפה ואנחנו יודעים שמחכה לנו משחק קשה", אמר מאמן הפועל ב"ש, אלישע לוי, במסיבת עיתונאים לקראת המשחק, "אנחנו נבוא הביתה וננסה להמשיך ולשמור על הדברים הטובים שמתרחשים העונה בבאר שבע. כל משחק הוא הצגה, חוויה והנאה ואין לזה קשר למאבק האליפות. אנחנו צריכים להעריך את מה שקורה, הקהל לא מאפשר לנו להיות שאננים או להקל ראש. המשחק הוא קשה, אך האוהדים שלנו יכולים להפוך אותו לקל".

"אני מקווה שניקח את כל הנקודות גם מול הפועל חיפה", הוסיף לוי, "אנחנו יודעים שאנחנו מקבלים הכרה, אבל לא רוצים לסטות מהדרך שלנו. המטרה היא לאבד כמה שפחות נקודות ולהמשיך את החוויה הגדולה שיש לנו העונה". על ריבוי השחקנים שזומנו לנבחרות, הבוגרת והצעירה, אמר אלישע לוי: "אני שמח שיש לנו שחקנים בנבחרות, זה סימן שאנחנו מתקדמים, שסופרים אותנו ושנעשית עבודה טובה בהפועל באר שבע. מצידי שנישאר עם חמישה שחקנים באימון".

גל אראל, אקס הפועל חיפה, יפגוש שוב את החברים מהצפון, אך ינסה לשמור את הנקודות בווסרמיל. "הפועל חיפה היא קבוצה טובה, אבל ננסה לקחת את כל הנקודות. לחיפה יש שחקנים טובים והיא נמצאת בעלייה. צריך לזכור שגם לשחקני הפועל חיפה יש מטרות. הם רוצים להגיע לפלייאוף העליון, אך אנחנו כרגיל נסתכל רק על עצמנו וננסה לקחת שלוש נקודות".

מאמן באר שבע התייחס לאחר מכן לעומק ולאיכויות שיש לו בסגל, בעיקר המחליפים של טומיסלב פאיוביץ' ואופיר דוידזאדה בהגנה. "מאז ההפסד למכבי ת"א, תמיד חסרים לנו שחקנים, אבל מי שנכנסו במקומם עושים עבודה טובה, כמו בן אלגרבלי ובן תורג'מן. זו אינדיקציה טובה לכך שיש לנו קבוצה חזקה, מגובשת ומאוחדת, שתמיד עושה מה שצריך. כל מאמן רוצה להגיע למצב של "צרות טובות" ואנחנו מסתדרים עם זה בצורה יפה. זה ההבדל בין קבוצה רגילה לקבוצה ששואפת להיות בצמרת". לפי ההערכות, פאיוביץ' ייכלל בסגל להפועל חיפה. אופיר דוידזאדה עדיין פצוע ולא יוכל לשחק.