בן שמעון סיים את תפקידו בהפועל, דומב ימונה למאמן

אחרי עונה אחת, המאמן עזב את תפקידו: רמון סיים את הקשר בשל סירובו של בן שמעון לקיצוץ ועקב הכשלון המקצועי. כעת, הבעלים מסרב לשלם כחצי מיליון שקלים כפיצויים. ומי יהפוך למנהל הפועל?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.05.14 - 15:39
סוף הדרך. בן שמעון (צילום: אלן שיבר)
סוף הדרך. בן שמעון (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

אפשר לומר זאת באופן סופי: רן בן שמעון הוא כבר לא מאמן הפועל תל אביב. בסיום פגישה קצרה שנערכה היום (שני), בין בן שמעון לבין חיים רמון, הודיע הבעלים על סיום תפקידו של המאמן, שלא עמד בציפיות הגדולות. וכך, האיש שזכה באליפות עם הפועל קרית שמונה בעברו והגיע בקיץ בקול תרועה רמה - עוזב כעבור עונה אחת בלבד.

כזכור, בשל הבעיות הכלכליות במועדון, התבקש בן שמעון לקצץ כ-40 אחוזים משכרו כדי להמשיך בתפקיד. אלא שהוא סרב לבקשה, ובכך למעשה נסללה דרכו החוצה. אם מוסיפים לכך את הכשלון המקצועי (למרות השגת הכרטיס לאירופה), הרי שנדמה כי הדבר היה בלתי נמנע.

במהלך הפגישה בין רמון לבן שמעון, הבהיר הבעלים למאמן את אכזבתו, בעיקר כמובן מהעובדה שהקבוצה לא נלחמה על האליפות כבר בשלב מוקדם של העונה. כמו כן, דיבר רמון על כך שבן שמעון לא כיבד מספר הסכמים שבעל פה. על כן, כאמור, הגיעה סוף הדרך, אך אין זה אומר שהסאגה בין הצדדים הסתיימה: בחוזה של בן שמעון ישנו סעיף פיטורים, במסגרתו הוא אמור לקבל חצי מיליון שקלים. אלא שרמון לא מתכוון לשלם למאמן שפיטר את הפיצוי - ועושה רושם שהדרך לבוררות במקרה הזה תהיה בלתי נמנעת.

ומה הלאה? מי שיחליף את בן שמעון הוא האיש שהיה עוזרו בעונה שעברה ומי ששימש גם כעוזר של אבוקסיס, אסי דומב, שצפוי לקבל את המינוי באופן רשמי כבר ביום שלישי (ברזומה שלו כמאמן ראשי רק הפועל כפר סבא מהלאומית). בנוסף, אייל ברקוביץ' מונה למנהל המקצועי וישמש כסמכות המקצועית הבכירה.

אבי הכשלון

בן שמעון הגיע להפועל תל אביב בקיץ 2013 עם ציפיות גבוהות, אפילו גבוהות מאוד. המאמן קיבל מההנהלה כמעט את כל אשר ביקש כשבין שחקני הרכש שהגיעו לחודורוב ניתן היה למצוא את דני עמוס, יורגן קולין, ברנקו איליץ', אוראל דגני, בראיין גזריצ'יץ', סאשה לוקאס, ישראל זגורי ואיתי שכטר.

למרות הרכש המאסיבי, הפועל הודחה במוקדמות הליגה האירופית מול פאנדורי הצנועה אחרי 1:1 בחוץ ו-3:1 מביך בבלומפילד. אי ההפעלה לשלב הבתים גרמה לבור כלכלי גדול אצל האדומים, ולאדמה תחת רגליו של בן שמעון לזוז עוד לפני פתיחת העונה.

פתיחת העונה של הפועל הייתה חלשה מבחינה מקצועית, אך בסופו של דבר הצליחו האדומים להגיע לאירופה מהמקום הרביעי, בזכות העובדה שקריית שמונה זכתה בגביע המדינה.

המאמן, כזכור, פרש ממשחק פעיל ב-2003 כשבאמתחתו 34 הופעות בנבחרת, ומיד החל לאמן במחלקת הנוער של מכבי ת"א. בעונת 2005/6 הוא אימן לראשונה בבוגרים, כשקיבל את הפועל חיפה, וכעבור שנה פתח בקדנציה הראשונה שלו כמאמן קרית שמונה. ההצלחה שלו בצפון הובילה אותו ב-2008 למכבי ת"א, אך אחרי פתיחה גרועה לעונה הוא פוטר.

בן שמעון חזר ב-2009 לק"ש ולפני שנתיים הוא רשם הישג אדיר כשלקח את האליפות עם הקרייה. דווקא אז, הוא החליט לעבור לקפריסין ואימן את א.א.ק לרנקה, כאשר הקיץ הוא מונה למאמן הפועל ת"א כשחתם על חוזה לשנתיים.

בהודעה הרשמית שהוציאה הקבוצה נמסר: "בפגישה שהתקיימה בין חיים רמון לרן בן שמעון סוכם כי לאור המצב הכלכלי במועדון בן שמעון לא ימשיך לעונה נוספת. רמון הביע את הערכתו ותודתו לבן שמעון, על השקעתו הרבה ועבודתו המקצועית הטובה בהפועל ת"א. הבעיה המרכזית היא כי בעונה הבאה התקציב יקטן משמעותית ואין למועדון המשאבים המתאימים לעמוד בהסכם השכר המקורי עם רן. רמון הביע הערכה לעובדה כי בן שמעון הסכים לקיצוץ מסוים בשכרו למרות שלא הספיק בכדי לגשר על הפערים הגדולים".