נשאר אדום: עומר דמארי חתם לשנתיים בהפועל ת"א

מלך שערי האדומים התנגד לעבור למכבי ת"א, שהגישה הצעה בסך 1.5 מיליון יורו. עם זאת, הסאגה טרם הסתיימה. עמוס לוזון: "הפועל רוצה אותו? שישלמו 4 מיליון ש"ח". לחלוץ סעיף בחוזה החדש לפיו לא ישחק באף קבוצה אחרת בישראל

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.07.14 - 14:03
דמארי, נשאר באדום
דמארי, נשאר באדום
פרסום ראשון
תחילת כתבה

הפועל תל אביב יודעת ימים לא קלים בשנים האחרונות, אבל היום (ראשון) יכולים האוהדים האדומים להתהלך בגאווה. עומר דמארי, מלך שערי האדומים בעונה שעברה, חתם לשנתיים נוספות במועדון אחרי פגישה עם המנהל המקצועי אייל ברקוביץ', כך נודע לראשונה לאתר ערוץ הספורט. החלוץ ירוויח 280,000 דולר לעונה כלומר 100,000 דולר יותר ממה שהרוויח בעונה הקודמת.

מוקדם יותר היום הגישה מכבי תל אביב הצעה רשמית להפועל ת"א ועמוס לוזון עבור דמארי, שהתנגד נחרצות ללבוש את מדי היריבה העירונית, ואף הבהיר זאת למספר אוהדים שהגיעו לאימון. ברקוביץ', שלא היה מוכן לוותר על המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה, קבע פגישת בזק עם החלוץ וסגר עימו על חוזה חדש, במסגרתו שכרו של דמארי ישודרג באופן משמעותי. בנוסף, לדמארי סעיף בחוזה לפיו יוכל לעבור לאירופה בכל שלב של העונה וכן סעיף לפיו לא ישחק בשום קבוצה אחרת בישראל.

"אני שלם עם הצעד הזה כי הלכתי עם מה שהלב אמר לי", סיפר דמארי אחרי החתימה. "אני מודה לעידו חג'ג', אייל ברקוביץ' ולכל הקהל שתמך בי בצורה מרגשת. הפועל זה הבית שלי, אעזוב רק אם תהיה הצעה מאירופה שתעזור למועדון ולי". ברקוביץ' הוסיף: "עומר הוא נכס חשוב למועדון ולא היה לי ספק שהוא יישאר אדום, כי הלב שלו אדום. בארץ הוא רוצה לשחק רק בהפועל ת"א, ואם לעזוב אז רק לחו"ל כדי לעשות קפיצת מדרגה רצינית".

עמוס לוזון, שמחזיק ב-50 אחוזים מכרטיסו של החלוץ, רצה למצוא לדמארי קבוצה באירופה, אך הצעה רשמית לא הגיעה מאף אחת מהמתעניינות (קלוב ברוז', סלטיק ו-ורדר ברמן), דבר שסלל בסופו של דבר את חתימתו לשנתיים נוספות במתחם חודורוב. מינויו של ברקוביץ' למנהל המקצועי נראה היה חפוז משהו בשלב הראשון, אך אחרי שהצליח להשאיר את דמארי, האוהדים באדום צריכים להודות לו.

יחד עם זאת, נראה כי הסאגה עדיין לא הסתיימה. בעלי מכבי פתח תקוה, שכאמור מחזיק ב-50 אחוז מכרטיסו של דמארי, הופתע לגלות על הסיכום של החלוץ בהפועל ואמר לאתר ערוץ הספורט: "הפועל רוצה את עומר? אין בעיה, שישלחו לי צ'ק על סך 4 מיליון שקלים והוא יהיה שלהם".

דמארי, כאמור, היה השחקן הבולט של הפועל תל אביב בעונה האחרונה, אותה סיים עם 26 שערים - כמות שיא עבור שחקן בהפועל. חלוץ נבחרת ישראל היה מהגורמים המרכזיים לכך שהקבוצה, למרות עונה לא פשוטה, הצליחה להשיג בסופו של דבר את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית.

עמותת 'האדומים' מבטיחה שתמשיך לעזור בגיוס הכסף על מנת לממן את חוזהו החדש של דמארי. אלי פסטמן, יו"ר העמותה, אמר לאתר ערוץ הספורט: "אני קורא לאוהדים לרוץ ולקנות מנויים כאות תודה על מאמצי ההנהלה להשאיר את דמארי במועדון".