בשל המצב: הפועל ת"א ואסטנה החליפו ביתיות

המשחק ביום חמישי יערך בקזחסטן. אין התקדמות במו"מ עם וינה על דמארי. דומב: "היינו שמחים יותר לקיים את המשחק בבית כמתוכנן, אבל לצערינו לפעמים המציאות מחייבת אותנו לשנות את התוכניות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.07.14 - 14:13
הירי לעבר ישראל המשיך גם היום
הירי לעבר ישראל המשיך גם היום
תחילת כתבה
אחרי שביקשה להחליף את הביתיות למשחק מול אסטנה במוקדמות הליגה האירופית, היום (שישי) קיבלו בהפועל ת"א את האישור מאופ"א לכך. גם הקזחים הסכימו למהלך, שנובע כמובן מהמצב הביטחוני בארץ וכתוצאה מכך המשחק ביום חמישי הבא יתקיים בקזחסטן. שבוע לאחר מכן צפוי להתקיים הגומלין באצטדיון בלומפילד.
 
בעקבות ההחלטה האדומים צפויים להמריא כבר ביום שני לקזחסטן כדי להתכונן בשקט למשחק. מדובר במקרה דומה לזה של מכבי ת"א וסנטה קולומה שגם שם הוחלפה הביתיות. "היינו שמחים יותר לקיים את המשחק בבית כמתוכנן, אבל לצערינו לפעמים המציאות מחייבת אותנו לשנות את התוכניות'', אמר אסי דומב. ''סיימנו מחנה אימון מצוין, הקבוצה מלאת מוטיבציה ומגובשת. נצא לקזחסטן במטרה לחזור עם תוצאה טובה לגומלין ובתקווה שנשוב להתעסק במהרה רק בכדורגל".
דמארי לאוסטריה וינה? עדיין רחוק
אין כרגע התקדמות בין עומר דמארי, חלוץ הפועל ת"א, לבין אוסטריה וינה שהגישה אתמול (חמישי) הצעה רשמית על מלך השערים של הקבוצה בעונה החולפת בסך 1.6 מיליון יורו. כזכור, הקבוצה הציעה לחלוץ שכר של חצי מיליון יורו ברוטו אבל הוא דורש 600 אלף יורו וכעת שני הצדדים בודקים את האופציות. אגב, סוכנו רונן קצב, גם ממשיך לבדוק אופציות גם בגרמניה ובהולנד.

בינתיים עמוס לוזון שמחזיק ב-50 אחוז מכרטיסו של דמארי שומר על אופטימיות: "אני מאמין שבסוף עומר יתעשת ויבין שזו הצעה מעולה. כל שנה עוברים מאוסטריה לגרמניה הרבה מאוד שחקנים וזו ההזדמנות שלו", ציין האיש החזק במכבי פ"ת.
 
אולם אם עד יום ראשון בבוקר לא תהיה היענות חיובית מצד האדומים, לוזון מבהיר כי יגיש את כתב התביעה נגד הפועל ויפתח בהליך בוררות. בנוסף, לוזון טוען כי גם ידרוש מהבקרה התקציבית ערבויות בסך ארבעה מיליון ש"ח מהתקציב של הפועל, מה שיקשה מאוד על האדומים לפתוח את העונה.
בתוך כך, האדומים הוסיפו לקופתם חצי מיליון ש"ח בעקבות העברתו של רועי גורדנה להפועל ב"ש, שרכשה 70 אחוז מכרטיסו. גורדנה עצמו, שגדל במועדון האדום, הוציא הודעה רשמית לתקשורת בה נאמר: "ברצוני להודות להפועל ת"א ולקהל המדהים שלה על התמיכה והאהבה שקיבלתי לאורך כל השנים. הצטרפתי לבית החם של הפועל באר שבע ואני מחכה בקוצר רוח לאימון הראשון, ומבטיח לאוהדים שאתן את כל כולי למען הצלחת המועדון ומקווה שנגיע להישגים גדולים ביחד".