שחקני מכבי התנדבו בפתחון לב: "זה מעציב"

זהבי, טיבי וברק לוי חילקו חבילות. כוכב האלופה: "צריך לדאוג לאוכלוסייה המבוגרת. מקווה שבעתיד נראה כאן כמה שפחות אנשים". שחקני הפועל ומכבי פ"ת שמו את היריבות העירונית בצד והתגייסו לארוז מזון לנזקקים

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  18.09.14 - 15:30
לא נעים, אך מבורך. טיבי וזהבי (צילום: יקי צימרמן)
לא נעים, אך מבורך. טיבי וזהבי (צילום: יקי צימרמן)
תחילת כתבה

אחרי הניצחון 0:2 על הפועל פ"ת ברבע גמר גביע הטוטו ולפני המשחק מול הפועל רעננה במחזור השני בליגת העל, במכבי תל אביב התפנו לפעילות קהילתית. שחקני האלופה, ערן זהבי, ברק לוי ואיתן טיבי, הגיעו הבוקר (חמישי) למרכז עמותת פתחון לב כדי לקחת חלק בפעילות חלוקת מזון לנזקקים לקראת ראש השנה.

"עצבות. זו התחושה שעולה כשרואים אנשים שבאים וזקוקים לדברים האלה. זה לא נעים", הודה כוכב מכבי ת"א, ערן זהבי, "אפשר לראות ששכבת הגיל של הנזקקים היא מאוד גבוהה, וזה מעציב עוד יותר. אנחנו צריכים לדאוג לאוכלוסייה הזו עוד יותר ואני מקווה שזה יקרה. לא סתם 80 אחוזים מהאנשים הנזקקים הם בגיל הזה".

כשנשאל האם האנשים הנזקקים מזהים אותו, אמר זהבי: "האמת שאני לא יודע אם מישהו כאן מכיר אותי. זה גם לא מעניין אותי, כי לא באתי לכאן כדי שיכירו אותי. באנו פשוט לעזור קצת ולשמח את האנשים, אפילו אם הם לא מכירים אותנו. העובדה שאנחנו עוזרים להם, עושה להם טוב".

על אופי הפעילות ההתנדבותית אמר זהבי: "אין ספק שזה אחד הדברים היפים שלנו כעם, שאנשים מתלכדים ומנסים לעזור אחד לשני. הייתי שמח אם זה היה קורה לאורך כל השנה ולא רק בחגים או מלחמות. אני מאמין שיש כאן אנשים שעושים את המיטב גם בלי מועדים וחגים. מקווה שבעתיד נראה כאן כמה שפחות אנשים".

לחצו לתרומה לפתחון לב

גם שחקני הפועל ומכבי פ"ת חילקו מזון לנזקקים
עמותת "מזון לחיים" ערכה היום אירוע אריזת חבילות מזון באצטדיון המושבה, אליו הצטרפו אנשי מכבי והפועל פתח תקוה. קאלה דרשלר, ליאור אסולין ועידן בר און, מהפועל, שמו את היריבות העירונית בצד והצטרפו לנאור פסר, חגי גולדנברג, צחי גיגי ועומר גולן, ממכבי, במשימה החשובה.

"לקחנו פסק זמן מהפעילות הספורטיבית בכדי לעזור ולתרום", אמר בר און. "אנו רואים חשיבות רבה בפעילות עזרה לקהילה ובייחוד לקראת ראש השנה". גם מנהל מכבי פ"ת, עומר גולן, התייחס לחשיבות של התרומה לקהילה: "אנו מחנכים את שחקני קבוצות הנוער והילדים לתרום, זה תמיד היה ערך חשוב באגודת מכבי פ"ת. אנחנו נמשיך גם בעתיד לפעול ולהשתתף בפעילויות למען הקהילה".