הזמן להתעורר: דרושה רפורמה מקיפה בענישה

לירן שטראובר זועם על קברניטי החברה ודורש בית משפט לענייני ספורט. וגם: המלצה זמנית לשחקנים

לירן שטראובר
לירן שטראובר  04.11.14 - 11:33
תחילת כתבה

גברת שרת הספורט, לימור לבנת, בית המחוקקים וכבוד השופטים בבתי המשפט - אם אחד מכם היה מותקף ברמה האישית על ידי אדם מהרחוב במקום ציבורי אני מניח שאותו אדם היה נכנס לתקופת מאסר לא קצרה. אה, שכחתי שהסיכוי שזה יקרה הוא קטן משום שאתם מוקפים בסוללת מאבטחים.

אז מדוע הקלות הבלתי נסבלת, הזלזול בחיי אדם ועצימת העין הזו כשאוהד מרשה לעצמו לתקוף שחקן? בכל זאת, הרי קשה לו להסתובב על הדשא עם מאבטח צמוד. אולי, חס וחלילה, כאשר אחד השחקנים יידקר על ידי אוהד, אז יוציאו האחראים את הראש מהחול?

כבר כמה שנים שכל כלי תקשורת מדבר רק על זה, וכך גם אני ב-3 השנים שלי בתקשורת. אני מדבר על זה בכל אפשרות - חייבים לחוקק חוק שיקבע מאסר מינימאלי לשלוש שנים בפועל על כניסה למגרש ועונש כפול על תקיפת שחקן.

בנוסף, יש כבר בית משפט לענייני תחבורה, בית משפט לענייני משפחה, אז למה שלא יוקם אגף בבתי המשפט לענישה על מקרים בספורט ושזה יהיה כל עיסוקו? הגזענות, האלימות ביציעים ותקיפה של שחקנים ראויים ליחס מיוחד.

גברת לימור לבנת היקרה, במקום להגיב בצורה ממלכתית בטלוויזיה או להצטלם עם מדליות, תגיעי בבקשה בהקדם למשכן הכנסת ותניחי הצעת חוק שתועבר במהירות האפשרית. אני יודע שהכל אפשרי, מכיר מקרוב איך הדברים מתנהלים כשאתם במשכן רוצים להעביר חוק כזה או אחר.

לצערי הרב, והלוואי שאטעה, הפוסט הזה יתמסמס בדיוק כמו כל הדיונים התקשורתיים שיהיו בימים הקרובים בנושא זה. לחבריי השחקנים - שימרו על עצמכם ותתחילו לבקש מהמנהלת לשחק עם מאבטח צמוד. ולמען הסר ספק, לא ממש מעניין אותי אם זה שחקן מכבי או הפועל ת"א, בית"ר, מכבי חיפה או כל שחקן פעיל בליגה.