אלירן עטר חתם במכבי חיפה: מאושר שלקחתי את ההחלטה הזו

אחרי פגישה בין החלוץ לבין יעקב שחר, יצא עשן לבן. עטר, שחתם ל-3.5 שנים, ירוויח כ-300 אלף דולר לעונה: "יש פה קהל שממלא את האיצטדיון בכל פעם, מחכה לשחק". הערכה: גם שכטר יצטרף

תומר לוי ושירלי בר דיין  20.01.15 - 19:09
תחילת כתבה

אחרי שבועות ארוכים של חוסר ודאות, התעניינות משלל קבוצות וסיכום אחד במכבי חיפה - אלירן עטר חזר הביתה. החלוץ ששוחרר מריימס נחת הבוקר (שלישי) בנתב"ג, עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות במועדון וחתם רשמית לשלוש שנים וחצי לאחר פגישה עם יעקב שחר.

בפגישה בין עטר לראשי חיפה לא היו בעיות, לאור העובדה כי רוב פרטי החוזה כבר סוכמו: החלוץ אמור להרוויח כ-300 אלף דולר בכל עונה.  עטר, שהגיע עם שלל מזוודות ונראה שארז בצרפת את כל חפציו, לא הסכים להתראיין עם נחיתתו, אולם בכל זאת שחרר כמה מילים ראשונות בארץ הקודש. "זה לא סוד שהיו לי מספר הצעות מתחילת חודש ינואר", אמר עטר לאתר הרשמי של מכבי חיפה. "אני שמח שלקחתי את ההחלטה להגיע לאחד המועדונים הגדולים בישראל. עם אחד האצטדיונים היפים באירופה וקהל שממלא אותו משחק אחר משחק".

עטר הוסיף והתייחס לציפיות: "המטרה שלי היא להגיע כמה שיותר רחוק ולעזור לקבוצה. שמעתי המון על הקהל של מכבי חיפה שלמרות המצב מגיע כל משחק, ממלא את האצטדיון ודוחף את הקבוצה. אני מחכה כבר לעלות על המגרש".

עונה וחצי בילה עטר בצרפת, לאחר שנרכש על ידי ריימס ממכבי תל אביב. מי שהוליך את הצהובים לאליפות מופלאה תחת אוסקר גארסיה, וסיים כמלך השערים של הקבוצה, יצא לאירופה עם לא מעט ציפיות אבל לא הצליח להותיר חותם. בעונתו הראשונה הוא רשם 22 הופעות וכבש שני שערים, אבל העונה הוא שותף רק במשחק אחד, בו בילה 10 דקות על המגרש.

עוד ליגיונר בדרך?
אחרי החתמתו של עטר, במכבי חיפה יעשו מאמצים לצרף גם את איתי שכטר, כאשר הם במירוץ אחריו יחד עם מכבי תל אביב. על פי מספר הערכות במועדון, שכטר יסגור את תנאיו בכרמל ביממה הקרובה ויחבור לעטר. אלון תורג'מן או שמעון אבוחצירה עשויים לעזוב בשל הגעתו של עטר, כאשר ברור שאם גם שכטר יחתום, או חלוץ אחר, הרי ששני המתנדנדים ייאלצו לפנות את מקומם.

דקל קינן יחליט אחרי המשחק מול הפועל באר שבע במחזור הקרוב אם הוא נשאר במכבי חיפה או מבקש לעזוב.  אלעד גבאי קרוב הרבה יותר לעזיבה, והוא בדרך למכבי פתח תקוה. מחר תתקיים פגישה בין הקבוצות כדי לסכם סופית את העברתו של המגן.

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל תיקן את החלטתו בנוגע למכבי חיפה, וקבע מחדש את עונשה בגין התפרעות האוהדים מול מכבי תל אביב. השינוי: רק החלק התחתון של היציע הצפוני בסמי עופר ייסגר, ולא כל היציע הצפוני - כפי שנכתב תחילה בהחלטת הדיין.