פרסום ראשון: טביב פיטר את מנחם קורצקי מבית"ר י-ם

רעידת אדמה: אחרי תקופה של מתיחות, הצדדים נפרדו במהלך מפתיע, על רקע חילוקי הדעות סביב נושא הרכש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.01.15 - 23:59
תחילת כתבה

רעידת אדמה בבית"ר ירושלים. אחרי תקופה ארוכה של מתיחות, הבעלים אלי טביב הפתיע הערב (שלישי) כשהחליט לפטר מיידית את מנחם קורצקי מאימון הקבוצה. ההחלטה של טביב מגיעה בעקבות חילוקי דעות קשים עם המאמן לגבי חיזוק, מחלוקות שהגיעו לשיאן בשיחת טלפון בין הצדדים.

בסביבות השעה 2:00 בלילה - שעות ספורות אחרי שנמסר כי קורצקי אכן פוטר מתפקידו - הוציא המועדון הודעת תיקון. "בתקופה האחרונה התגלעו מחלוקות ואי הסכמות בנושאים מקצועיים בין בעלי המועדון אלי טביב לבין מאמן הקבוצה מנחם קורצקי. עקב כך, החליטו שני הצדדים לדון מחר (רביעי) ולראות לאן פני שני הצדדים מועדות", נמסר בהודעה. הבוקר, בפעם השנייה בתוך מספר שעות, המועדון חזר בו שוב והודיע כי המאמן אכן סיים את דרכו. כך נראית פארסה.

טביב, כאמור, דיבר בשעות האחרונות עם קורצקי בשיחת טלפון ממקום מושבו במיאמי. השניים המשיכו בחילוקי הדעות בעניין הרכש, כאשר המאמן דרש, כמו לכל אורך התקופה אחרונה, מספר שחקנים חדשים לחיזוק. הבעלים, מנגד, לא אהב את הבקשה וטען כי לא צריך לעשות את הדברים בלחץ, אלא להביא את השחקנים המתאימים.

כעת, על פי החוזה בין הצדדים, במקרה של פיטורים - קורצקי יקבל 3 משכורות קדימה. גם עוזרו, אורי אוזן, צפוי לעזוב, כשסימן שאלה מרחף סביב מאמן השוערים גיא סלומון. על כל פנים, קורצקי יחליט רק בבוקר האם להגיע לאימון, אם כי ככל הנראה הוא יגיע להיפרד מהשחקנים ביום חמישי. "כולנו בהלם", אמרו שחקני בית"ר למשמע הידיעה על הפרידה מקורצקי. "זה בא לכולם בהפתעה".

קורצקי דווקא פתח את העונה בצורה מבטיחה, עם ניצחונות על מכבי חיפה והפועל ת"א ותיקו מול הפועל ב"ש, אבל הסימנים הראשונים של המשבר עם רצף של שלושה הפסדים רצופים, להפועל חיפה, בני סכנין ומכבי פ"ת. המאמן קיבל גיבוי והגיעו גם ניצחונות על מכבי חיפה והפועל עכו, אבל אז הגיע עוד פיצוץ ענק. אחרי ההדחה בגביע מול הפועל אשקלון, קורצקי, בסערת רגשות, אמר כי ללא חיזוק הקבוצה תרד ליגה והרגיז מאוד את טביב. אחרי התנצלות פומבית, הלהבות דעכו, אבל כנראה שלא להרבה זמן.