הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מבלבל את האויב? אלי כהן שוב תרגל הרכב שונה

למאמן הפועל תל אביב יש הרכב שיעצור את מכבי? היום באימון הוא הציב את צ'קול כקשר אחורי, ואת אוחיון וליאור לוי כמגינים. כדי להרגיע את הרוחות, הקפטנים ייני ואבוטבול נפגשו לצילום ידידותי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.02.15 - 13:42
תחילת כתבה

כשאלי כהן לקח על עצמו את הפועל תל אביב - לא בטוח שהוא שם לב שמשחק הליגה הראשון שלו הוא הדרבי. אז אחרי ההדחה המביכה מגביע המדינה, שרשרת תוצאות גרועות, שינויים על הקווים והעזיבה של אייל ברקוביץ', "השריף" ינסה להשיג תוצאה טובה במפגש הקשה ביותר בליגה - הקרב מול מכבי תל אביב.

מבחינת הכישרון, האיכויות והיכולות, ברור שלצהובים יש יתרון, אבל בהפועל יבנו על הלחימה, הלב, האווירה וכמובן על גילי ורמוט אחד, כדי לרשום הפתעה, ועל הדרך לפגוע במירוץ האליפות של היריבה. כ-40 אוהדים הגיעו אמש לאימון הפועל ת"א וזרקו חזיז.

הקפטן שי אבוטבול, שסבל מכאבים ברגלו ונטש את האימון אתמול, חזר להתאמן ואף תורגל לסירוגין בהרכב. נראה כי אלי כהן יעלה עם חלוץ אחד בלבד, כשהשאלה היא מי יזכה לחולצת ההרכב - אמידו באלדה, שהחמיץ לא מעט מול הפועל כפ"ס בגביע או דודו ביטון, שמקווה להתגבר על ההתקררות והחולשה שתקפה אותו בימים האחרונים.

אפרופו אבוטבול, על מנת להרגיע את הרוחות ובעידודה של מנהלת הליגה - קפטן הפועל ת"א נפגש היום (ראשון) עם קפטן מכבי ת"א, שרן ייני, והשניים שידרו מסר של פיוס. אין ספק שמדובר בצעד ראוי מצד המועדונים, בטח לאור העובדה ששני הצדדים דאגו להלהיט את האווירה לא אחת בשנים עברו.

במקביל, הפועל עדיין מנסה להתחזק. הבלם הניגרי, אבונימה איזוובו, שנבחן בתקופה האחרונה, צפוי לחתום ולהפוך לשחקן הרכש החמישי שמצטרף בחלון ההעברות. עם זאת, עדיין לא ברור האם יישאר או האם יושאל.

בשלושת הימים האחרונים אלי כהן ניסה כל מיני הרכבים, ונראה כי הוא שומר את הקלפים קרוב לחזה, אולי אפילו מנסה קצת לבלבל את היריבה. היום הוא תרגל את מתן אוחיון בעמדת המגן הימני ואת ליאור לוי בשמאל, כשצמד הבלמים היו סרי פלאח ויורגן קולין. אברהם צ'קול הוסט לקישור האחורי, יחד עם שי אבוטבול ופיליפ מאנה. עם זאת, יתכן שהמאמן יבחר דווקא במערך אותו ניסה אתמול, בו אוחיון תופקד כקשר אחורי, צ'קול שיחק כמגן שמאלי וליאור לוי הוצב בימין.

נראה שגם בחוד אלי כהן עדיין לא מצא את הנוסחה המושלמת. מסתמן כי אמידו באלדה ודודו ביטון נאבקים על מקום אחד בחוד ההתקפה, ומאחורי החלוץ הבודד אמור לשחק גילי ורמוט.

"גם למכבי ת"א יש חולשות"
"זו יריבות עם מסורת עתיקת יומין", אמר אלי כהן, ''אולי זה יעשה את הסוויץ', המהפך, ואולי נצא לדרך חדשה. בוודאי שאנחנו יכולים לצאת לדרך חדשה, כל תוצאה טובה בדרבי - נותנת תנופה להמשך ויכול לשנות מגמה אצלנו. אם ניקח את ההיסטוריה של הדרבים, אז הרבה פעמים הפייבוריטית הפסידה". 

''הלוואי עליי היכולת הלא מרשימה של מכבי ת"א'', התייחס ליריבה, ''היא עדיין אלופה, היא מוליכת הטבלה. יש לה אמנם נקודות רגישות אבל גם הרוטאציה שלה מקשה על היריבות. קשה ללמוד אותה אך לכל קבוצה טובה יש חולשות, ננסה לתקוף אותן''.

''מכבי שאבה את כל הליגה, יש להם את השחקנים הכי טובים בארץ. בענייני תקציב, אנחנו לא בליגה שלהם אבל אני רוצה לצאת לדרך חדשה. אנחנו צריכים לכבד את הסמל, לכבד את הכבוד של המועדון. ראינו קבוצה כמו צ'לסי חוטפת בגביע אז הכל יכול לקרות".

"האמוציות בדרבי האחרון כבר לא היו קשורות לכדורגל ואני מקווה שלא נחזור לדבר הזה, אני מקווה שזה לא יגיע למגרש. אני רוצה קרב הוגן והגון ומי שיבקיע - ינצח. לדרבי יש חוקים משלו - אז אנחנו מקווים שהוא יעבור בשלום וייתן תמורה כספית לאוהדים''.

"אני מקווה שיהיה לנו רכש אבל גם אני לא יודע אם אנחנו יכולים להביא מישהו. אין לי עדיפות לתפקיד מסוים כי יש לי כמה עמדות שאני רוצה בהן שחקנים", התייחס לנושא הרכש, "מה שאקבל - אני אגיד תודה רבה. אין הרבה אפשרויות לתקן, גילי הוא הגורם המרכזי בקבוצה, הוא יכול להרים את הקבוצה אבל הוא לא יכול לסחוב לבד את המועדון. יש לנו שחקנים שגם צריכים להיות מנהיגים ולהעלות את הרמה. אנחנו במלחמת קיום, זו לא הפועל שראינו בשנים קודמות, מבחינת סגל ויכולות אבל אנחנו עדיין מועדון גדול".

"אני זוכר שהיינו עם נחיתות מספרית אבל עדיין הקהל שלנו נתן דחיפה, אני קורא להם להוכיח את השם שיצא להם בתמיכה ללא תנאי שלהם", ביקש כהן בסיום.

נדחה הדיון בעניין פואד
במקביל, עדיין ישנם ריקושטים לאירועי הדרבי הקודם. בית המשפט השלום בחיפה דן בעניינו של אלרועי ידעי ודחה את המשך הדיון לחודש מאי. בית המשפט שלח את פואד לתסקיר (התרשמות) וגזר הדין יינתן ככל הנראה במאי גם כן.