האוהדים מחו נגד ורמוט ורייכרט. אלי כהן: מצדיע לבן

אוהדי הפועל תל אביב קראו בוז לכוכב שעזב למכבי ולקשר שהגיע במקומו. שלטי מחאה גם נגד חיים רמון: "לא נשכח ולא נסלח". על הדשא, המאמן רשם ניצחון בכורה: "הנשמה חזרה להפועל"

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  07.02.15 - 19:23
תחילת כתבה

אחד השבועות הסוערים ביותר בתולדות הפועל ת"א - הגיע הערב (שבת) לרתיחה. האדומים השיגו ניצחון ראשון בעידן אלי כהן, 1:2 דרמטי על הפועל רעננה משער ניצחון של מתן אוחיון בדקה ה-93, אך ברקע עדיין נמצא המעבר הסנסציוני של גילי ורמוט למכבי תל אביב וההשתלטות הרשמית של עמותת האוהדים על הקבוצה במקום חיים רמון.

אוהדי הקבוצה, שהפכו לבעלי הבית בהפועל ת"א, הקדימו את הגעתם לאיצטדיון בלומפילד במטרה לפתוח במחאה נגד חיים רמון, נגד גילי רמוט ואפילו נגד שני שחקניה החדשים של הקבוצה, בן רייכרט ושון גולדברג. לגבי ורמוט, האוהדים שרקו בוז ברגע שהחלה הדקה ה-14 (כמו המספר על החולצה שלו). מספר חולצות אף הושלכו לכר הדשא. גם רמון לא יצא מנקי מבחינת הקהל. האוהדים הניפו שלטים בגנות חיים רמון. "רמון אסון", "רמון לא נשכח ולא נסלח".

קבלת הפנים של רייכרט וגולדברג כמובן לא הייתה אופטימאלית ולוותה בקללות וקריאות "לא רוצים רכוש של מכבי", מצד חלק מהאוהדים. חלק אחר דווקא מחה כפיים לשניים. יש לציין כי רייכרט וגולדברג הגיעו ממכבי תל אביב כחלק מעסקת ורמוט. לגביהם, מדובר בהתנגדות של האוהדים לקבל בהשאלה ולפתח שחקנים עבור היריבה העירונית. "אני מרגיש מחויב במאה אחוז להפועל ולהצלחה שלה, אני שחקן הפועל ת"א וזה מה שחשוב. אעשה הכל למען הצלחת הקבוצה", הבהיר רייכרט בשעה האחרונה באתר הרשמי של המועדון.

"מצדיע לרייכרט, שעלה למרות כל הקללות"
אלי כהן השיג את ניצחונו הראשון כמאמן הפועל ת"א. "הרגשתי היום כמו השחקן ה-12, עבדתי קשה. הנשמה חזרה להפועל, דבר שלא היה כאן לאחרונה", אמר המאמן, "אני שמח סוף סוף הייתה כאן קבוצה דומיננטית, שנלחמת על כל כדור. יש כאן שחקנים שלא שיחקו הרבה זמן ואני מצדיע להם. אחרי מכבי ת"א, רעננה זו הקבוצה הכי קשה בליגה ואני שמח שהשגנו את הניצחון, מצדיע לשחקנים".

על הקללות שספג השחקן החדש שלו, בן רייכרט, אמר אלי כהן - אחד שרק לפני שנתיים התמודד עם מחאת אוהדים חריפה בבית"ר - "מצדיע לרייכרט, שעלה למרות כל הקללות והגידופים. הוא היה מהבולטים במגרש. שמח שהוא נתן את הכל תחת הלחץ והשריקות. זה יכול להיות המשחק שיביא אותנו לחוף מבטחים".

סילבס כבר לא מושלם
חיים סילבס נחל הפסד ראשון אחרי שפוטר והוחזר להפועל רעננה. "הפועל ת"א ניצחה אותנו בנשק שלנו, למרות שבמחצית השניה היינו מעולים והוכחנו עליונות. השווינו והגענו לעוד כמה מצבים. אלי כהן אמר שהפועל ת"א הייתה אגרסיבית יותר ורצתה יותר את המשחק ובזה הוא צודק. ועדיין, רעננה שוב הוכיחה שאם רוצים לנצח אותנו, אז צריך להתאמץ. עלינו מגובשים ונחושים למחצית השניה והשתלטנו על המשחק, חבל רק על הדקות האחרונות. קבוצה צריכה לפעמים קצת מזל, היום הפועל ת"א קיבלה אותו".