עידן בר און פוטר מהפועל פ"ת. קורצקי מועמד מוביל

שינוי דרמטי על הקווים במלאבס. בר און סיים את דרכו לאחר 21 מחזורים עקב חוסר ההצלחה של הקבוצה. עדיין קיימים פערים עם המאמן, שפוטר מבית"ר ירושלים. גם איוניר, לנדאו ובנין מועמדים

רועי זריהן  08.02.15 - 20:18
(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

מאמן נוסף בליגת העל הולך הביתה. עידן בר-און פוטר הערב (ראשון) מאימון הפועל פ"ת בעקבות חוסר ההצלחה של הקבוצה במחזורים האחרונים. "הנהלת הפועל פ"ת הודיעה למאמן הקבוצה עידן בר-און כי סיים את דרכו במועדון בשל מצב הקבוצה בחודשים האחרונים", נמסר בהודעה רשמית מטעם המועדון.

"ראשי המועדון מעריכים מאוד את בר-און, אבל מבינים כי נדרש זעזוע לאור מצב הקבוצה. המועדון מאחל לעידן המון בהצלחה בהמשך וישמח לשיתוף פעולה בעתיד", נכתב עוד בהודעה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי מנחם קורצקי, שפוטר לאחרונה מבית"ר ירושלים, הוא המועמד המוביל להחליפו. עם זאת, עדיין קיימים פערים עם קורצקי, לו הוצע חוזה לעונה וחצי במושבה. גם שמותיהם של מוטי איוניר, גילי לנדאו וטל בנין נמצאים על הפרק.

בר-און, כזכור, מונה בקיץ למאמן הפועל פ"ת ונזרק למעשה למים העמוקים: היה זה הג'וב הראשון שלו כמאמן קבוצה בוגרת. למרות שנשבו רוחות של אופטימיות ובהפועל פ"ת בנו קבוצה צעירה, התוצאות לא הגיעו. אחרי 21 מחזורים מצאו עצמם המלאבסים במקום הלפני אחרון בליגה, עם 18 נקודות, כאשר הקש ששבר את גב הגמל היה ההפסד 3:2 לק"ש במחזור האחרון.

מנחם קורצקי, כאמור המועמד המוביל להחליף את בר און, פוטר לאחרונה מבית"ר ירושלים על ידי הבעלים אלי טביב בעקבות סכסוך בין הצדדים אודות חיזוק הקבוצה. קורצקי אימן במשך 19 מחזורים בבית"ר והשיג 5 ניצחונות, 9 תוצאות תיקו ורשם גם 5 הפסדים. קורצקי גם הודח בסיבוב ח' של גביע המדינה על ידי הפועל אשקלון ויובל נעים. אם ימונה, הפועל פ"ת תהיה קבוצתו הרביעית של קורצקי כמאמן ראשי, אחרי בית"ר, רמת השרון והפועל רעננה.

הפועל פ"ת היא הקבוצה השביעית העונה שביצעה חילופי מאמנים מאז המחזור הראשון בליגת העל, אחרי בית"ר, הפועל עכו, הפועל ת"א, בני סכנין, מכבי חיפה ומכבי נתניה. בקטגוריה הזו צריך להזכיר את הפועל רעננה, שפיטרה את חיים סילבס, רק כדי להחזיר אותו כעבור שמונה ימים. נזכיר גם כי מכבי ת"א החליפה את אוסקר גארסיה בפאקו אייסטראן לפני פתיחת העונה בליגה.