שעת השין: בית"ר חייבת לשחרר את אנתוני וארן

לא צריך לחכות למשטרה וזה לא משנה אם הבחורה בסרטון תתלונן או לא. בית"ר ירושלים שגתה בכל צעד שלה בהתנהלות בפרשת הסרטון, אבל עדיין לא מאוחר לתקן. מאיה רונן קוראת לקבוצה ולקהל לנקוט עמדה חד משמעית, גם אם זה יעלה להם באובדן האליפות

מאיה רונן
מאיה רונן  16.03.18 - 11:14

תגיות: בית

תחילת כתבה

בית"ר ירושלים צריכה לשחרר את אנתוני וארן. על הקבוצה להעביר מסר חד משמעי לפיו אדם שמסוגל לבצע מעשים מגונים בבחורה  שנראית לכאורה מעולפת, לא יכול להיות עובד המועדון ולא יכול להיות חלק מהקבוצה. אחרת היא מעבירה מסר ברור לאוהד בן ה-14 של הקבוצה: אפשר להתנהג בצורה בזויה לנשים, ולא לשלם על כך מחיר.

בעוד שלוש, ארבע שנים אותו אוהד יתנהג כך לבחורה, ומה נגיד לו?  בית"ר ירושלים לא צריכה לחכות למשטרה, כי גם אם אין פה היבט פלילי, וגם אם הבחורה לא תתלונן מסיבותיה שלה, מוסרית, ההתנהגות של וארן פסולה.

זה כלל לא משנה אם האירוע התרחש לפני שהגיע למועדון. האם אתם הייתם רוצים לעבוד עם אדם כזה? האם הייתם יכולים להסתכל לו בעיניים? חלק מהתגובות לסרטון בקרב הציבור, מבהירות עד כמה יש בעיה עם התפיסה של טוב ורע בעולמנו.

גם אם באופן כללי המפגש בין הבחורה לבין השחקנים היה בהסכמה, ואני לחלוטין בעד שכל אישה תנהג לפי חשקיה המיניים, ניכר בסרטון שהבחורה מחוסרת חושים, ובודאי לא נהנית. ככה אתם רוצים את הפרטנרית שלכם? איזה מן גברים אתם שמתייחסים לאישה כמו אל גופה? ולמי שעדיין לא מבין, ישנו הטיעון שתמיד מנצח והוא: מה הייתם עושים אם זו הייתה הבת שלכם, האחות שלכם, שהייתה מוטלת ככה על המיטה? הטיעון הזה בדרך כלל משכנע כל גבר שחושב שמדובר בשטח אפור.

בית"ר שגתה בכל צעד בהתנהלות שלה עד כה, אבל עדיין לא מאוחר מבחינתה לתקן. גם האוהדים שלה צריכים לנקוט עמדה ברורה: אנחנו לא מוכנים לעודד גבר כמו אנתוני וארן, לא משנה כמה גולים הוא שווה בעונה, וגם אם זה יעלה באובדן האליפות.

אלי אוחנה, שתקת לאורך כל העונה בנושאים שונים הקשורים להתנהלות שנויה במחלוקת בבית"ר ירושלים.
הגיע הזמן להפסיק לשתוק. כמו שבכל העולמות מתעוררים, בין אם בהוליווד ובין אם בהייטק, גם בספורט, it’s time.