במקרה של שחרור זר: שטקוס עשוי להגיע לב"ש

כפי שפורסם כאן אתמול, שוער בית"ר י-ם מועמד לאדומים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.06.19 - 18:00
תחילת כתבה

בדרך לנגב: כפי שפורסם כאן אתמול (רביעי), ארנסטס שטקוס עשוי להגיע להפועל ב"ש. השוער הליטאי, שכמעט וחתם בקיץ שעבר, צפוי לפתוח במגעים עם האדומים במקרה של שחרור זר. אם ינחת, הליטאי יהיה השוער הראשון של הדרומיים, כשאריאל הרוש צפוי לעזוב.

בתוך כך, החלוץ הספרדי, חוסה אנחל קאריו, שחתם בשורותיה של הפועל ב"ש נחת היום (חמישי) בישראל. החלוץ צפוי לעבור בדיקות רפואיות ולהשלים באופן סופי את המעבר לבירת הנגב, כשלאחר מכן יחתום על חוזה לשלוש עונות. על הגעתו של השחקן, פרסמנו כאן לראשונה.

לאחר קבלת הפנים אמר החלוץ: "אני רוצה להודות להפועל באר שבע על האמונה בי. אני מאוד שמח שיכולתי לבוא ולהיות כאן עם כולכם. תודה שוב למועדון שהימר עליי". קאריו, שהשתחרר מחוזהו בקורדובה, יעבור לב"ש בחינם ויהפוך לרכש החמישי של המועדון העונה, לצידם של שון גולדברג (הפועל חיפה), נאור סבג (נס ציונה), גל לוי (הפועל פ"ת) וג'ימי מרין (הרדיאנו, קוסטה ריקה).

קאריו בן ה-25 גדל במחלקת הנוער של ריאל מורסיה ושיחק בקבוצת הבוגרים שלה בעונת 2014/15 בה כבש חמישה שערים בלבד. לאחר מכן, הוא בילה שנתיים בקבוצת הבת של סביליה, סביליה אתלטיקו, גם היא בליגה השנייה בספרד וכבש שמונה שערים בלבד ב-59 הופעות.

ב-2017, קרייו חתם על חוזה לשלוש שנים בשורות קאדיס, אבל לא עמד בציפיות ומצא את הרשת שש פעמים בלבד ב-42 הופעות ליגה. בינואר האחרון החלוץ חתם בשורות קורדובה במטרה להרים את הקריירה שלו והעונה כבש שלושה שערים ב-22 הופעות בכל המסגרות, אך לא הצליח למנוע את ירידת קבוצתו לליגה השניה.

קאריו אמנם נחשב ספרדי, אך רשאי לייצג את נבחרת פיליפינים, זאת בזכות שסבו נולד במדינה. החלוץ, שנולד במורסיה אף קיבל הזמנה להתאמן בשורותיה. העמדה העיקרית שלו היא בחוד ובנוסף יכול לשחק באגף הימני.