פריצת דרך במגעים: שאחוב על סף סיכום במכבי ת"א

מתקרבת לרכש שני: אחרי שיחות ארוכות, הושגה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין הקשר לבין הצהובים. למרות זאת, לצ'ה, העולה החדשה לסריה א', עדיין חזק בתמונה

אור אבולעפיה ותומר לוי  26.06.19 - 13:38

תגיות: יבגני שאחוב

תחילת כתבה

מכבי תל אביב מתקרבת לרכש שני לעונת 2019/20. לאחרונה חלה התקדמות משמעותית במגעים עם יבגני שאחוב, שעל מועמדותו פורסם לראשונה בערוץ הספורט. האוקראיני, שהיה מבוקש גם באיטליה (לצ'ה) ובהונגריה (פרנצווארוש), כך על פי התקשורת היוונית, החליט בסופו של דבר לחבור שוב לוולאדן איביץ', שאימן אותו בפאוק סלוניקי, לאחר שסיים את החוזה בקבוצה היוונית.

אם השם שאחוב מוכר לכם מאיפשהו, זה מכיוון שמדובר בבנו של יבגני שאחוב סניור, ששיחק בארץ במשך כמה שנים במכבי פ"ת ובמכבי נתניה ואף שימש תקופה קצרה כעוזר מאמן אצל היהלומים. שאחוב ג'וניור אף נבחן ב-2010 בקבוצה של הלוזונים, אחרי ששיחק במחלקת הנוער של המועדון כאשר אביו היה בארץ, אך בסופו של דבר לא חתם. הוא שב לאוקראינה, המשיך את דרכו ושיחק במשך תשע עונות בדנייפרו (כולל השאלה לארסנל קייב), כשהישג השיא שלו היה הגעה לגמר הליגה האירופית. ב-2016 עזב לפאוק.

יבגני מתפקד כקשר 50:50, מרבה להצטרף להתקפות ובעל מסירות והגבהות מדויקות מאוד. הוא היה יכול לייצג את נבחרת ישראל, אבל לא נקרא לדגל, ובסופו של דבר קיבל את ההזדמנות באוקראינה, בה רשם ארבע הופעות, כבש שער אחד, ואף היה חלק מהסגל הראשוני שלה ליורו 2016.

אביו של שאחוב היה קשר התקפי/חלוץ מחונן, שגדל במטאלורח זאפוריז'יה ועשה את שמו בדנייפרו דנייפרופטרובסק, אותה הוליך לאליפות הליגה הסובייטית ב-1988 תוך שהוא זוכה בתואר מלך השערים עם 16. בין היתר בילה עונה אחת בקייזרסלאוטרן, אבל שיחק חמש פעמים בלבד. לפני שהגיע לישראל. בדומה לשחקנים סובייטים זרים רבים שנחתו אצלנו, גם שאחוב התאהב בישראל, אבל לא קיבל מעמד של תושב קבע ועזב לאוקראינה יחד עם משפחתו.