הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אבוקסיס קיבל הצעה מכל הגדולות בליגה חוץ ממכבי"

מכירת חיסול? לא אם תשאלו את בעלי בני יהודה, ברק אברמוב: "אם הייתי צריך להשאיר מישהו, זה המאמן. השחקנים מתבלבלים, כתבה או שתיים והם חושבים שהם המסי הבא, הם דרשו שכר פי 8. המחליפים שהבאנו יותר טובים". ומי היחיד שאבוקסיס "התאבד עליו"?

רם חיים
רם חיים  26.06.19 - 18:45
תחילת כתבה

העונה החולפת עבור בני יהודה הייתה לא פחות מחלומית, אבל כיאה לקבוצה קטנה שרושמת הצלחה, המחיר היה גבוה. מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, לודוגורץ ואחרות נישלו את הקבוצה מהשכונה מנכסיה וספק אם המחליפים יהיו ראויים, אבל על נכס אחד לא ויתר ברק אברמוב - יוסי אבוקסיס. היום (רביעי) בעלי הקבוצה סיכם את הקיץ שעובר על בני יהודה והתייחס לעתיד לבוא בראיון לערוץ הספורט.

"אנחנו עובדים בדרך שלנו. לא מתייחסים לרעשי רקע", אמר אברמוב. "אנחנו יודעים בדיוק איזה שמות אנחנו רוצים. ב-23 בואוגוסט יהיו לנו 18 שחקנים וכבר במחנה האימונים יהיה סגל ראוי, כ-70-80 אחוז מהסגל הסופי. בנוגע לשחקנים שעזבו, חלקם סיימו חוזה, כמו סילבסטר, שהבאנו אותו לארבע חודשים, או את צ'יבוטה שאי אפשר היה להשאיר. בסוף העונה תשפטו אם הבאתי מחליפים יותר טובים או פחות טובים, אני חושב שהעסקה עם מכבי חיפה היא טובה. השחקנים שהבאנו לא פחות טובים".

"אני והצוות המקצועי מתרכזים במה שאנחנו רוצים. ברור שתהיה תחרות, אבל לא נביא שחקן בשיעור קומה בתפקידים שכבר הבאנו שחקנים. חזיזה ואשכנזי הגיעו לסף והם לא רצו להמשיך, זכותם. הבאנו שחקנים אחרים. לשמחתי, אנחנו מצליחים, וברגע שאתה מצליח, רוצים את השחקנים שלך. אייאקס עשתה עונה מדהימה, וקנו 80 אחוז מהשחקנים שלה. שאלה יהיו הצרות שלי. התפקיד שלנו זה לדעת להביא את השחקנים הבאים, שחקנים רעבים שרוצים לבוא לבני יהודה".

בנוגע לרכש אמר אברמוב: "בחודש האחרון אינספור שחקנים מגיעים אלינו ומבקשים לשחק בבני יהודה. זו ההצלחה שלנו. אם הייתי מוכר את השחקנים, הייתם יכולים להגיד שאני רוצה רק את הכסף. אבל הבאתי מחליפים. לא מכרתי שחקנים, החלפתי שחקנים. שניים משלושת השחקנים ששיחררנו קיבלו את ההצעה שביקשו. הייתה להם הצעה, רק לחתום. לא אשאיר אף אחד בכח. אין טעם להשאיר שחקן שיעזוב בתום העונה בחינם. צריך לדעת להיפרד יפה ולהביא את השחקנים הבאים".

על אלה שעזבו הוסיף: "בשנה שעברה עשינו שילוב. מורי, קוויאר, סילבסטר ואשכנזי הם שחקנים מנוסים ואליהם הוספנו שחקנים צעירים. גם העונה יהיה תלכיד של 4-5 שחקנים מבוגרים ו-4-5 צעירים שהמבוגרים יצטרכו לדחוף אותם. אבוקסיס התאבד על שחקן אחד - דן מורי, והוא חתם לשנתיים בלא מעט כסף. אני מאמין שנצליח באותה הדרך כמו בעונה שעברה. אם ההצלחה תגיע, אהיה שמח, אם לא, נתקן לקראת העונה הבאה. גם אם לא יהיה פלייאוף, לא יקרה שום דבר. לא ניתלה אף אחד".

בנוגע לאבוקסיס, שהפך למעין סמל של הקבוצה בשנים האחרונות, הוסיף אברמוב: "יוסי אבוקסיס הוא מעבר למאמן בבני יהודה. אם הייתי צריך להשאיר מישהו זה אבוקסיס, ועשיתי את זה. כל קבוצה בליגת העל, כולל כולן, רצו את יוסי אבוקסיס, אם זה במישרין או בעקיפין. כולן. אני שמח שיוסי היה גבר ועמד מאחורי החוזה שלו. כמובן שזה עלה לי עוד כסף. אני לא חושב שמאמן אחר היה דוחה את ההצעות האלה. יוסי קיבל החלטה לא קלה עבורו. הקהל צריך להעריך את זה, לתת לנו את הכבוד ולחכות".

"עם הצלחות אי אפשר להתווכח. אני אוהב לעשות את הדברים בשקט ובצניעות. בשנים שאני במועדון, התוצאות מדהימות. בשנה הראשונה, החתמתי כל שחקן שהיה בשוק. הבנתי שזה לא נכון, שזה סתם עושה בלאגן, למדתי מזה. כשבא יוסי, זה היה יותר קל כי הוא איש מקצוע. אנחנו צוות טוב. לא אביא שחקן שלא מתאים לנו".

אברמוב גם התייחס לטענות הקהל: "אם יש בעלים שחושב שייתן לקהל או לאנשים מסביב לנהל, עדיף לו לא להיכנס לזה. ברגע שאתה הבעלים, אתה צריך ללכת עם האמת שלך. אם תהיה תוצאה גרועה, יבואו אליי בטענות. תסמכו עלינו שאנחנו רוצים את הטוב בשביל המועדון. האוהדים לא יודעים הכל. חזיזה ואשכנזי לא רצו להישאר. אני עושה את הכי טוב עבור המועדון".

"יוסי מבין את הביזנס. אין לי את ההכנסות של המועדונים הגדולים. למכבי ת"א וב"ש יש הכנסות של 40-50 מיליון ש"ח בלי בעלים, אנחנו לא שם. אם הוא היה רוצה ללכת, הוא היה הולך, אבל הוא בחר להישאר. סימן שטוב לו. מה שחשוב זה שאדם קם בבוקר וכיף לו לבוא לעבודה".

בנוגע לאירופה הוסיף אברמוב: "גם לפני שנתיים, כששיחקנו באירופה אמרו את אותו הדבר. אמרו שנובס מול זניט וניצחנו אותם. מאה עיתונאים רוסים קמו ומחאו כפיים לאבוקסיס. מי שיישחק יעשה את העבודה שלו. נקבל בהגרלה מועדון גדול, סביר להניח שלא נעבור. אבל אם לא נעבור, נמשיך הלאה ולא נוריד את הראש".

ומיד חזר לענייני הקיץ: "עוד 2-3 שחקנים יחתמו בימים הקרובים. הגיל של קוויאר קצת בעייתי, הוא החסיר כמעט חצי מהמשחקים. קשה לנו ללכת עם שחקן בגיל כזה. הגדולות רוצות שנשלם על הטעויות שהם עשו בשכר גבוה לשחקנים. זה לא נכון מבחינתנו לשחק את המשחק הזה. אנחנו יודעים איזה חלוץ אנחנו רוצים, זה ייקח כמה ימים והוא יגיע. אני לא מתחייב על שמות. נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים לפי הצוות המקצועי".

על האפשרות שימכור את בני יהודה אמר: "יש לחץ אחר במועדונים גדולים. המספרים האלה לא נכונים לכדורגל שלנו. אם היו מציעים על החברה שלי מיליארד דולר, הייתי מוכר, למרות שהיא לא שווה. העונה הבאה? יש לי חששות כמו לקראת כל עונה. אני בא כאנדרדוג, אבל לא בלחץ. גם אם לא נעשה פלייאוף עליון, נמשיך בשלנו. בנינו את השחקנים שעזבו, נדע לבנות גם את השחקנים החדשים. אני לא יכול להגיד שזה יצליח בוודאות".

על רצונות השחקנים אמר וחתם את הראיון: "שחקן כדורגל מתבלבל מהר. כתבה אחת-שתיים והוא חושב שהוא המסי הבא. יש סוכן שלוחש ומשפחה שלוחשת. שחקנים ביקשו כפול שמונה ממה שהם הרוויחו. אני לבד פותח לשחקנים חוזים. על סורו הייתה לי הצעה גבוהה גם מישראל וגם מפורטוגל ולכן אני פותח לו את החוזה. שחקן שרוצה ללכת, שילך. בני יהודה הייתה לפניו ותהיה אחריו".