ורדאסקה: "שמח להיות פה, יאללה בית"ר!"

צפו: הבלם נחת ובירך את האוהדים. וגם: כך הושלמה העסקה

תומר לוי
תומר לוי  22.08.19 - 23:28
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים השיגה את מה שרצתה: אחרי קיץ ארוך, וימים ספורים לפני משחק הפתיחה מול הפועל באר שבע, היא סוף סוף סיכמה עם דיוגו ורדאסקה, הבלם הפורטוגלי בן ה-22 לשנתיים אמש (רביעי). המנהל המקצועי, יוסי בניון, שם עין על הבלם כבר מתחילת הקיץ, מאוד רצה אותו והציג אותו למאמן רוני לוי שגם כן התלהב.

הפורטוגלי נחת הערב בישראל, ולא המתין כדי להעלות פוסט לאינסטגרם בו בירך את אוהדי הקבוצה מהבירה: "שלום לאוהדי בית"ר. רק הגעתי לישראל ואני שמח להיות פה. יאללה בית"ר"

בראשית המו"מ, סראגוסה הציבה תג מחיר גבוה מדי עבור הבלם שלה, והעסקה נתקעה. בית"ר חיפשה אלטרנטיבות, בין היתר בדמות ווילפריד קאנון מחוף השנהב. בשבועיים האחרונים חלה התגמשות מצידה של סראגוסה, ושמו של ורדאסקה עלה מחדש.

ע"פ ההערכות, הוא נמכר לבית"ר בסכום של כ-300 אלף דולר ואמור להרוויח 220 אלף יורו לעונה. גורם בבית"ר אמר לאחר השלמת העסקה: "בזכות גילו הצעיר, מבחינת בית"ר מדובר בנכס שלהערכתם יוכלו למכור במחיר גבוה בעוד מספר שנים. לכן חוגג הסכים לקנות אותו ולא לצרף שחקן בהעברה חופשית".

מבחינת בית"ר, הוא מגיע בכושר מלא, משום שהשלים את ההכנה לעונה החדשה עם סראגוסה. הוא אמור לנחות היום בערב וכבר ביום שישי יוכל להתאמן עם הקבוצה. עם זאת, ספק אם יוכל להשתלב בסגל למשחק בראשון מול הפועל ב"ש.

לאחר החתמת ורדסקה, הסגל הירושלמי לעונה הקרובה כמעט והושלם. הצהובים שחורים עדיין מחפשים מגן שמאלי ישראלי שיהיה הגיבוי של מקסים גרצ'קין. כעת, יוסי בניון ורוני לוי יצטרכו לקבל החלטה האם לצרף שחקן נוסף כדי לעבות את הסגל לאחר פציעתו של מיכאל אוחנה.
 
ההערכה היא שבית"ר הקשיחה את העמדות שלה מול טאיירה, מאחר שיידעה שורדסקה אמור לחתום. הירושלמים צריכים להגיע כמה שיותר מהר לסיכום על הקשר על הפיצוי שיקבל. במידה שלא יסכים, הירושלמים ישקלו להקפיא אותו על מנת לפנות מקום. היא לא רוצה לעשות זאת משום שמדובר בצעד לא כלכלי, אבל אם לא תהיה ברירה, זה יתבצע. בית"ר יוצאת מנקודת הנחה שהוא ירצה למצוא קבוצה ולא לשבת ביציע.

באשר לז'אורז'יניו, הפועל כפ"ס מגלה עניין והוא עשוי להגיע למספר ימי התרשמות כדי לוודא שהוא התאושש מהפציעה. אם אופיר חיים יתן את האישור, הוא יעבור מספר בדיקות מקיפות בברך.