בלבול: "גם אני כמו הרצוג, לא מסתיר רגשות"

מאמן מכבי חיפה על צירוף פוקס לפני ק"ש: "היה קיץ מורט עצבים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.09.19 - 17:58
תחילת כתבה

כשהיא מדורגת רביעית בטבלה, מכבי חיפה תחזור בשבת מפגרת הנבחרות לליגת העל ותארח את קריית שמונה במסגרת המחזור השלישי.

מאמן הירוקים, מרקו בלבול, פתח את מסיבת העיתונאים עם התייחסות למשחקיה של נבחרת ישראל: "אני חושב ששיחקו כדורגל טוב וחבל. אבל כדורגל שופטים על פי התוצאות ולא על פי הדרך. הנבחרת בידיים טובות ואני מכיר את אנדי מצוין. הוא אמוציולני ויש לו הרבה תשוקה. הוא דיבר מהנשמה ומהלב, אמר את מה שהוא חושב. גם אני מאוד פתוח ולא מסתיר את הרגשות שלי".

בלבול נשאל על הסגל לאור צירופו של ז'אנדו פוקס, והשיב:"אמרתי לפני חודשיים שיש לי סגל שאני שלם איתו ויש לנו בסיס של שחקנים שעושים עבודה טובה, מאוד רעבים ומאוד נחושים. היה לנו קיץ מורט עצבים סביב הזרים, רצינו לקבל את ההחלטות הנכונות ולא לטעות. היינו עם המון סבלנות וחיכינו עם כל אחד כדי לבחור את הנכון. אני מאמין בסגל ונצטרך לחבר אותו. יש לי את הפריבלגיה שיש לי סגל עמוק וניתן את הזמן להתאקלם".

על הקמרוני עצמו, בלבול אמר: "אני שמח שפוקס פה. הוא שחקן מאוד מוכשר עם המון פוטנציאל. צעיר בן 21 שנמנה בעבר על הסגל של הנבחרות הצעירות של צרפת ועכשיו הוא עם קמרון. עקבנו אחריו, הוא שחקן טוב שיכול לשחק כ-6 או כ-8, ובעיקר כקשר אחורי. הוא ייתן עומק ותחרות על ההרכב ואין ספק שזה שחקן שיתרום לנו בהרכב. הוא ב-60-70 אחוזים מהיכולת אחרי ששיחק במשחקי אימון עם אלאבס".

המאמן דיבר על איבוד הנקודות נגד הפועל חיפה: "בדרבי הבעיה הייתה משחק לא טוב, כי למרות שיצרנו מצבים, לא היינו חדים ויצירתיים מספיק. המשחק נגד ק"ש הוא נגד התקפה טובה ומסוכנת ואנחנו צריכים להיות זהירים מול ההתקפות שלהם כדי לנצח במשחק".

בלבול נשאל אם יעבור ממערך של שלושה בלמים לארבעה בהגנה, וענה: "מהיום הראשון אמרתי שאני משחק בשתי שיטות וגם תוך כדי משחק עוברים משיטה לשיטה. מה שחשוב זה הסגנון. אנחנו תמיד משחקים עם שניים מקדימה, רוצים להיות דומיננטיים ולשלוט במשחק. אנחנו רוצים לגרום לקהל ליהנות מכדורגל התקפי ושמח".

על היכולת של מכבי חיפה לרוץ לאליפות עם הסגל הנוכחי, אמר: "צריכים לדבר על המגרש ולהיות צנועים. להמשיך לעבוד קשה ממשחק למשחק, לשחק את הכדורגל שלנו, ללחוץ כמו שצריך, להניע כדור ולהיות יעילים והתקפיים. הפוקוס צריך להיות על זה ולא על משהו אחר".

לסיום, בלבול נשאל מי יאייש את עמדת המגן השמאלי בעונה הקרובה, וענה: "אני חסיד של תחרות על ההרכב. יש לנו בכל עמדה שני שחקנים טובים והתחרות תדחוף את השחקנים קדימה. הם לא יכולים להישאר רגועים מכך שהמקום שלהם בטוח בהרכב. היום יש תחרות על כל עמדה וזה יעשה להם רק טוב. כנראה שלא יגיע שחקן נוסף".