אוואט: "כל עוד אספה בסגל, אעשה בו שימוש"

שביעות רצון באשדוד לאחר התיקו מול ב"ש. מחמאות לאלאבי

גיל לוין
גיל לוין  16.09.19 - 07:20

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

שביעות רצון גדולה במ.ס אשדוד לאחר שהוסיפה אתמול (ראשון) נקודה חשובה למאזן, בתיקו 2:2 מול הפועל ב"ש. "מתגבשת פה קבוצה מלאה באופי, שרעבה לטרוף את הליגה" סיפרו בהנהלת המועדון, כשהם מרוצים מהמחויבות שהפגינו שחקני הקבוצה.

המחמאות הרבות הורעפו אמש לכובשי השערים - הבלם טימותי אוואני ושלומי אזולאי, וכן גם לרועי גורדנה, שלראשונה פתח על הספסל בעודו כשיר. "גורדנה לא פתח בהרכב מסיבות מקצועיות", שיתף רוני אוואט לאחר שהעדיף את פיראס אבו עקל במרכז השדה, "אבל כשהוא עלה, הוא שם הכל בצד ונכנס למשחק כמו גבר".

במועדון התייחסו גם להופעת הבכורה של הקשר סמואל אלאבי, שקרע ביום הראשון של מחנה האימונים בסלובניה את המיניסקוס ועלה אמש לראשונה על כר הדשא בישראל: "מהרגע הראשון ידענו שהוא שחקן. הוא זז כמו כספית, שחקן מאוד טכני שקשה לקחת לו את הכדור", סיפר עליו אוואט.

כמו כן, לא מעט גבות הורמו אתמול כשבמועדון בחרו בצעד שנוי במחלוקת ל"שדר עסקים כרגיל" ויצחק אספה פתח בהרכב מול הפועל ב"ש. זאת כזכור, לאחר שביום שלישי האחרון הורשע השחקן בעבירת הפקרה ושיבוש הליכי משפט בתאונת ה"פגע וברח" בה נהרג רוכב האופניים, ארי נשר, זכרו לברכה.

על אף הביקורות הרבות והשאלות המוסריות שעלו בנושא, באשדוד הסכימו לשפוך קצת אור על הסיבות שמאחורי ההחלטה וסיפרו כי מדובר היה בהחלטה שכולה רגש. אוואט שיתף: "ביום שישי האחרון, חצי שעה לאחר שהתחיל האימון הגיע יצחק. הוא איחר, לא התעורר בזמן", נזכר המאמן.

"היו לו דמעות בעיניים ובלי להחליף יותר מדי מילים ביקשתי ממנו שיצטרף לאימון" שיתף, "בסיומו הייתה לנו שיחה. הוא חשב שאעניש אותו וגם אמר לי – 'רוני, אני אקבל כל עונש שתבחר'. בתשובה, שאלתי אותו אם הוא יכול ורואה עצמו משחק ביום ראשון. הוא אמר לי 'זה המקום שייתן לי הכי הרבה שקט'".

"הוא עובר תקופה לא קלה, כל הסיפור הזה הוא טרגדיה", המשיך אוואט ואף הבהיר את דעתו בסוגיה כמאמן: "כל עוד יצחק נמצא בסגל הקבוצה, אני אמשיך לעשות בו שימוש לפי הצורך. בסופו של דבר כשיגיע הרגע, אנחנו נצטרך לקבל את מה שבית המשפט יחליט".

ולנושא אחר, מ.ס אשדוד צפויה לעמוד לדין משמעתי בעקבות ארטיק שנזרק אמש אל כר הדשא מיציע האוהדים האשדודי במהלך המשחק. הדבר נרשם בדו"ח השופט למשחק והקבוצה צפויה להיקנס כספית.