עאבד הגיש תביעה לבוררות נגד הפועל ת"א

הדרישה: לאכוף את ההסכם. סוכנו: "זו בריונות של הקבוצה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.09.19 - 17:45
תחילת כתבה

המאבק בין אחמד עאבד להפועל ת"א מחריף. אחרי שהשחקן לא מצא קבוצה והקבוצה ערכה לו שימוע ו"פיטרה אותו", סוכנו של החלוץ, אוהד כהן, חשף את הצד של עאבד במאבק ותקף את המועדון.

"מדהים אותי שאנשים מאמינים שעאבד לא הסכים להתפשר או לעבור למועדון אחר והעדיף "למצוץ להפועל ת"א את הדם ולשבת ביציע". זה שאני לא מרבה לדבר בתקשורת, ואין 5 עיתונאים שיודעים על כל מהלך שאני עושה, לא אומר שלא דחפנו הרים כדי שעאבד ישחק השנה", סוכנו אוהד כהן תקף, "עבדנו קשה מאוד כדי להגיע לפתרון, והסכמנו לשקול אפשרויות שונות לבקשת הפועל ת"א. כשהתקרבנו – הפועל לקחה צעד אחורה, וחזרה בה מפרטים שסוכמו. מספר פעמים. מי שחושב שיש לי שחקנים שיעדיפו לשבת ביציע ולקחת כסף, לא מכיר לא אותי, ולא את השחקנים שלי. ובמיוחד, הוא לא מכיר את עאבד".

סוכנו של השחקן הבהיר שהשחקן נהג כמו מקצוען לאורך כל הדרך: "עאבד עבד כל הקיץ כמו מטורף כדי להבטיח שהעונה תהיה טובה מקודמתה. בקיץ, כשכולם יצאו לחופש, הוא לקח מאמנים אישיים ודחף כמו ילד בן 19 שעולה פעם ראשונה לקבוצה הבוגרת. לא סתם הוא נראה כ"כ טוב בכל מיני הזדמנות שקיבל בקדם עונה, אפילו כש-80% מהזמן הוא נודה מהקבוצה ונאלץ למצוא פתרונות יצירתיים לשמור על כושר משחק. כשהפועל טענו שהבעיה היא "שהוא לא גר במרכז" (על אף שאין לו שום התחייבות כזו), הוא הסכים לשכור דירה במרכז. הכל כדי להצליח"

"לצערי", המשיך כהן, "גם זה לא הספיק להפועל – הם דרשו שגם אשתו והילדים יעברו. כל הסיפור פה מסתכם בבריונות נגד שחקן תחת חוזה, כדי שיוותר עליו. לא מעבר. בסט הערכים שלנו, זה לא עובר. לכל אלו שעומדים בצד – זו סוגיה שנוגעת לכולכם. המאבק של עאבד הוא המאבק של כל שחקן, שיכול יום אחד להתעורר ולגלות שבעיניי הקבוצה שלו - החוזה שלו הוא אוויר".

בהמשך, עאבד הגיש היום, באמצעות עורך דינו אייל אברמוב, תביעה למוסד  לבוררות של ההתאחדות לכדורגל בדרישה לאכוף את הסכם ההתקשרות שיש לשחקן מול הפועל ת"א. בנוסף, לפי כתב התביעה דורש עאבד להפסיק באופן מיידי את הנידוי שלו ומעבר לכל שכרו תבע את המועדון ב-150 אלף שקלים פיצויים בגין נזקים שנגרמו לו.

בעניין אחר. הפועל ת"א סיימה את ההכנות לקראת משחק החוץ מחר (שני, 20:15) נגד הפועל באר שבע בטרנר. אחרי פתיחת העונה החלשה שלה, הקבוצה של ניסו אביטן תנסה להפתיע ולהשיג ניצחון בכורה העונה - לא רק בליגה, אלא בכל המסגרות. האדומים יכולים אולי לשאוב אופטימיות מהמפגש האחרון בין הקבוצות, בחודש פברואר, בו הם השיגו 0:1 ביתי על באר שבע.

במסיבת העיתונאים היום אביטן דיבר על ההצעה שקיבל להאריך חוזה: "בראש ובראשונה זה מחמיא. כרגע מבחינתי הדבר הכי חשוב זה המשחק מחר. נתייחס לשאר הדברים אחר כך. הפתיע? כן, כי לדעתי זה לא היה על הפרק בכלל. יש לנו משחק חוץ קשה מאד, אווירה ביתית מול יריבה איכותית. אנחנו יכולים לנצח בכל מקום, לא עשינו את זה עדיין ואני מקווה מאד שנצליח מחר. אנחנו הפועל תל אביב, צריכים לבוא לכל מגרש ולהראות את היכולת שלנו".

"לא היה משהו חריג בהתנהלות שלנו, לא הייתה היערכות מיוחדת. קמארה? מקווה שהוא יוכיח ויפרע שטרות. בכדורגל צריך להמתין קצת, כמו שאני מבקש זמן, צריך גם לשחקנים לתת זמן. חיפשנו לצרף שחקנים בנקודות שחשבתי שהן תורפה אצלנו. קיבלתי את מה שרציתי, ויחד עם מה שכבר יש לנו, מקווה שנצליח לחבר לקבוצה טובה. זה הדגש מבחינתי. אבו עביד הוא שחקן טוב שהייתה הזדמנות פתאום להביאו. לאף אחד אין תעודת ביטוח בהרכב. מי שטוב אז אותו לא מחליפים, זה מה שאני מצפה מכולם".

"אליאס? שחקן טוב ולקחנו החלטה טובה כשהוא יצא בהשאלה. כשיש קבוצה שבאה ומתחייבת על דקות משחק שהיא תאפשר לו, אז זה ישרת אותנו. הוא שחקן טוב ואנחנו מאחלים לו שיחזור טוב יותר".

גם מאור בוזגלו דיבר במסע"ת: "מבחינת תוצאות אנחנו לא איפה שרצינו להיות. מבחינה קבוצתית אנחנו תמיד מדברים איך דווקא בתקופות פחות טובות אפשר להישאר ביחד. קבוצה נמדדת לא רק כשמנצחים, אלא גם ברגעים פחות טובים. זה משהו זמני, אני חושב שהדבר הכי חשוב עכשיו זה להאמין שאנחנו מסוגלים לנצח ולא להיכנס למראה שחורה. הסבר? אם היה לי אז אולי היינו במקום אחר. כחלק מהתהליך הזה שאנחנו עובדים עם השינויים, אז לוקח זמן להתחבר. אנחנו לא קבוצה רעה, התוצאות רעות מאד. יש עוד הרבה מה לשפר, המזל הוא שאנחנו בתחילת העונה".

"יש הבדל בין מומנטום חיובי לשלילי. אנחנו סופגים בצד אחד ולא מצליחים לכבוש בצד השני. אני מאד מאמין, יש קבוצה מאד טובה שנקלעה לסיטואציה לא כיפית. לכל שחקן כדורגל מהטובים בעולם יש תקופות פחות טובות. צריך לקחת הכל בפרופורציה ולעבוד חזק ונכון. אני מאמין שהכל יעבור. בטרנר, מול קבוצה איכותית מול ב"ש, זה כנראה המשחק הקשה ביותר שיש בליגה בחוץ. זה לא עוד משחק בשבילי, לא יכול להסתיר את העובדה הזאת. מחכה שיגיע מחר".