איציק ניסנוב: "שרצקי צדק, הרמה של השיפוט נמוכה"

בעלי הפועל ת"א פצח במונולוג זועם אחרי ה-3:0 לב"ש: "מחפשים אותנו, ארז פפיר שופט חלש". במועדון מבהירים שמעמדו של אביטן לא על הפרק. וגם: מה אמרו על ניפוי דמארי?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.09.19 - 07:09
תחילת כתבה

אכזבה גדולה בהפועל תל אביב אחרי התבוסה 3:0 אמש (שני) להפועל באר שבע, תוצאה שהשאירה אותה עדיין ללא ניצחון ליגה אחרי ארבעה מחזורים ועם שתי נקודות בלבד מתוך 12 אפשריות. מלבד האכזבה, במועדון האדום היו אפילו עוד יותר עצבים וכעס כלפי השיפוט והשופט ארז פפיר, שפסל את שער השוויון של דמבה קמארה.

איציק ניסנוב, אחד מהבעלים, תקף את השיפוט ואמר לערוץ הספורט: "איזי שרצקי צדק כשטען שהרמה של השיפוט ושל ה-VAR בארץ מאוד מאוד נמוכה. כנראה שבאיגוד השופטים סימנו את הפועל ת"א, לא הגיוני שארז פפיר ישפוט אותנו כל שני משחקים, אין עוד קבוצות לשפוט בארץ? אחרי שהוא פסל לנו גול של 100 אחוז באשדוד בטענה לנבדל שלא היה, גם אתמול הוא פסל לנו גול של מאה אחוז".

ניסנוב המשיך: "הוועדה המקצועית גם הודתה שלא היה נבדל באשדוד, ועוד שם בכלל לא ניגשו ל-VAR, אז איפה האחידות? ראיתי את המהלך של הגול אתמול כמה וכמה פעמים, אם על זה שורקים יד אז 90 אחוז מהגולים באירופה היו פוסלים. זה שופט חלש מאוד, כנראה שמחפשים את הפועל ת"א, ומישהו צריך לתת על זה את הדעת".

ניסנוב אפילו חזר לאירוע המחזור הראשון, ב-0:0 מול מכבי נתניה, שגם שם טען לקיפוח. "לא שרקו לנו פנדל על בוזגלו בגלל עבירה של עומרי אלטמן שלושה מהלכים לפני כן. זה בכלל לא חוקי, ל-VAR אסור לעשות את זה. אי אפשר להתעלם ממה שקורה, מחפשים את הפועל ת"א וזה לא יעלה על הדעת". למרות שבקרב הקודקודים האצבע המאשימה הופנתה לשיפוט, שחקנים בקבוצה כבר מרגישים כדור שלג שלילי שרק הולך וגדל ומדברים על אווירה קשה מאוד. "אנחנו בבעיה קשה, אי אפשר להתעלם מזה" אמרו.

על אף התוצאות הלא טובות, בהנהלה הבהירו שוב ש"ניסו אביטן יישאר בהפועל ת"א עוד הרבה זמן". כזכור, ביום שישי האחרון פרסמנו כאן לראשונה שהמאמן קיבל הצעה לחתום לשנתיים נוספות ובחודורוב סיפרו כי בהמשך השבוע ישבו עם המאמן לגבי תנאים. מלבד זאת, במועדון היו מרוצים מקמארה ומאיעד אבו עביד, שערכו את הופעת הבכורה שלהם באדום: "הם שני שחקני חיזוק ללא ספק".

לעניין אחר. ההוצאה של עומר דמארי מהסגל עברה די בשקט בקרב ההנהלה. אמנם השחקן עצמו הופתע וכך גם שחקנים נוספים, אך במועדון אמרו: "למה עומר דמארי חייב להיות בסגל? כי הוא עומר דמארי? בגלל השם? אצלנו לא משחקים לפי שמות. גם ככה כל שבוע יהיו 2-3 שחקנים שלא יתלבשו ויהיו מאוכזבים. ניסו עושה את הבחירות המקצועיות שלו אך ורק על פי האימונים. מי שיהיה טוב באימונים יהיה בסגל ופה נגמר הסיפור". בצוות המקצועי הבהירו כי ההחלטה להוציא את דמארי מסגל הייתה מקצועית בלבד ואביטן עידכן את איציק ניסנוב על ההחלטה שלו.