"תקופה לא קלה, לא נהיה פזיזים עם אביטן"

19:30: הפועל ת"א פוגשת את בני יהודה. מחאת הקהל תימשך

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.09.19 - 17:44
תחילת כתבה

מחאת אוהדי הפועל תל אביב מחריפה. כ-30 מהם הגיעו הבוקר (שישי) לאימון המסכם לפני המשחק מול בני יהודה וגידפו את ההנהלה, את המאמן ניסו אביטן ואת השחקנים. שרון ניסנוב, אחד מבעלי הפועל תל אביב, יצא אל אותם אוהדים שהגיעו למתחם חודורוב על מנת לשוחח איתם. ניסנוב הבהיר בפניהם כי אין כרגע קונה אחר למועדון.

בראיון לאתר הקבוצה, איציק ניסנוב הבהיר: "יש ספין שמישהו שרוצה לקנות את הקבוצה ואנחנו לא רוצים למכור. לא נכנסנו להפועל בשביל להישאר הרבה מאוד שנים. לצערי, הפועל מחפשת כבר תשע שנים בעלים ולא מוצאת. אין כרגע אף אחד שבאמת רוצה לקנות אותה. כל מי שאומר אחרת, מטעה את הקהל ומשקר. אם יש מישהו כזה, העסקה יכולה להיגמר מבחינת כל הבעלים הנוכחיים בקבוצה, תוך חמש דקות. אין אף אחד כזה. יש הרבה מאוד אינטרסנטים שמנסים להזיק למועדון ולצערי גם מצליחים”.
 
“לא קל להיות בעלים של קבוצת כדורגל", המשיך ניסנוב. "בטח ובטח של הפועל תל אביב. ידעתי מראש שזה משהו כפוי טובה, אם יש פה בעלים בארץ כמו יענקל’ה שחר שהשקיעו מאות מיליוני שקלים, אז מה נגיד? ההתעסקות בקבוצה לוקחת ממני כמעט את כל היום, וזה לא עושה לי טוב בפן העסקי ובטח שלא למשפחתי בפן האישי. נכנסנו לזה באהבה, זו לא בעיה להחליט שהקבוצה תתנהל בעצמה עם ההכנסות שלה ולהעביר אותה לידיים לא אחראיות. לא הצלנו את הקבוצה בשביל זה. נשתדל להעביר את הקבוצה לבעלים שהיא ראויה לו”.

הבעלים התייחס להחלטה לסגור את מתחם חודורוב: “בגדול זו החלטה שלי. אני כבר מזמן חושב שבמועדון כמו הפועל תל אביב המתחם אימונים צריך להיות סטרילי. זה לא שיש לנו טענה לאוהד כזה או אחר, אני פשוט חושב ששחקני כדורגל לא צריכים לבוא במגע עם קהל, אלא צריכים שקט. לא קהל, לא עיתונאים שידליפו, שיהיה להם שקט להתאמן ולהתכונן למשחקים”.

על פתיחת העונה הרעה של הקבוצה, אמר ניסנוב: “הפועל תל אביב עוברת תקופה לא קלה, חשבנו להיות במקום אחר עכשיו. צריך לתת לשחקנים ביטחון ואני מאמין בהם.  הקבוצה עברה טראומה לא קלה לפני שנתיים וחצי, לצערי אי אפשר ביום אחד להפוך אותה לקבוצת צמרת. אני מאוד גאה שהמועדון חי וקיים, מנוהל בצורה שקופה ואף אחד לא חייב שקל. בתור אוהד, אני תמיד רוצה את השחקנים הכי טובים והכי יקרים. אנחנו מביאים את מה שיכולים, התקציב של הפועל בשכר שחקנים הוא החמישי בגודלו בליגה".
 
“צר לי על כל מה שקורה עם ניסו אביטן", המשיך הבעלים. "כל החוויות הלא נעימות שהוא עובר מהתקשורת ומהקהל. אנחנו מנסים לתת לו את כל המטריה, שיהיה לו יותר קל להצליח. אני חושב שהרבה מאוד אנשים, בטח בתקשורת, מסיקים מסקנות מהר מדי. בקבוצה יש הרבה מאוד שחקנים חדשים ומאמן חדש, לא שזה תירוץ אבל לפעמים זה לוקח זמן. בזמן שאנחנו בכדורגל למדתי שלא צריך להיות פזיזים, אני מקווה מאוד שהתוצאות יהיו יותר טובות ויביאו שקט לכל המערכת”.

בכל מקרה, האוהדים, שהביעו את תסכולם לאור מצב הקבוצה (שטרם ניצחה העונה בתשעה משחקים רשמיים), מתכננים להחריף את המחאה במהלך המשחק בבלומפילד, וכבר הכינו שלטים עם הכיתוב "עבר מפואר, הווה מכוער".

הפועל תל אביב, כאמור, ערכה תשעה משחקים רשמיים העונה - חמישה בגביע הטוטו וארבעה בליגה - וטרם טעמה את טעם הניצחון. הקבוצה של ניסו אביטן מדורגת במקום ה-12 עם שתי נקודות בלבד, ורק יחס שערים עדיף במעט מפריד בינה לבין מקום מתחת לקו האדום.

לקראת הדרבי הקטן מול בני יהודה, קיבלו האדומים קצת חדשות טובות. יואב ג'ראפי התאושש מהפציעה באצבעו ויפתח בין הקורות. כזכור, השוער נפצע מול נס ציונה והחמיץ את המשחק מול הפועל ב"ש. לעומתו, אוראל דגני ייעדר בשל פציעה במפשעה. איעד אבו עביד יחליפו ויפתח לצידו של רז שלמה במרכז ההגנה. עומר דמארי שוב לא יהיה בסגל.

הרכב משוער: יואב ג'ראפי; עידן כהן, איעד אבו עביד, רז שלמה, מרווין פירסמן; סטפן ספירובסקי, עמנואל בואטנג (ניר לקס), מאור בוזגלו, דני גרופר, פרנסיס קיירמה (אור אינברום); דמבה קמארה.